Menu Close

STEAM VEIKLA TRAKŲ PILYJE

Kovo 17 dieną 1-4 klasių mokiniai vyko į Trakų istorijos muziejų.

Trakų Salos pilies gynybinėje vartų bokšto pastogėje dalyvavome edukacijoje „Viduramžių karyba“, kurioje buvo pristatyta vizualinė medžiaga apie XII–XV a. Lietuvos bei Vakarų Europos karių šarvus, ginkluotę. Mokiniai sužinojo kuo kardas skiriasi nuo kalavijo, arbaletas nuo lanko, kiek kokių paukščio plunksnų tinka strėlių gamybai. Apžiūrėjome ginklų ekspoziciją, turėjome galimybę pasimatuoti riterių šarvus, žieduotį, paimti į rankas kalaviją, arbaletą, strėlės. 

Dalyvavome „Lobio paieškos“ edukacijoje. Mokiniai buvo supažindinti su Vytauto Didžiojo epocha, pilies menėmis, kiemais, ginklais ir daiktais, kokiais naudojosi kunigaikštis bei jo dvariškiai. Pilyje apžiūrėjome ne tik kunigaikščio menes, bet ir ne vieną kartą aukštyn žemyn lipome sraigtiniais laiptais, galėjome paliesti įvairius eksponatus. Po įdomios ekskursijos mokiniai buvo padalinti į dvi grupes ir ieškojo lobio… Jį suradę gavo dovanų – monetą su Trakų pilies atvaizdu.

Ir trečioji edukacija ,,Atspaudo gamyba“. Mokiniai susipažino su menininkų, vaizduojančių kunigaikštį Vytautą, darbais, paties valdovo asmenybe, pilies ekspozicija. Sužinojo, kokiu pagrindu buvo kuriami Vytauto Didžiojo portretai. Savarankiškai pasigamino Vytauto Didžiojo majestotinio (didžiojo) antspaudą, kuriame pavaizduotas kunigaikštis, kopiją.

Pasibaigus edukacijoms pasivaikščiojome po Trakų pilį bei jos muziejų. Čia pamatėme gausias spaudos, pypkių, porceliano, stiklo kolekcijas. Kiekvienas atrado sau įdomių dalykų: vieni gėrėjosi architektūra, kitus sudomino istorinės ekspozicijos ar muziejaus kolekcijos.

Mokiniai grįžo praturtėję ne tik istorinėmis žiniomis, bet ir laimingi praleidę smagiai laiką drauge istoriniame mieste.

Skip to content