STEAM IŠVYKA

Šiaurinėje Vilniaus rajono dalyje, Aukštaitijos regiono pietuose, slepiasi labai gražus Glitiškių dvaras, o šalia auga 25 m aukščio, 2,3 m skersmens, 7 m apimties ąžuolas, jis turi daugiau kaip pusantro tūkstančio metų. Kovo 15 d. Glintiškių dvare vyko integruota gamtos mokslų, matematikos ir technologijų pamoka 6 ir IIG klasės mokiniams “Keramika – vienas iš seniausių amatų”:  susitikimas su tautodailininke Margarita Čekuolis.  Menininkė supažindino vaikus su seniausiu amatu  – keramika. Tai buvo puiki pamoka, susidomėję mokiniai klausėsi pasakojimo apie molį, jo rūšis, gamybos procesą, apžiūrėjo krosnį, kurioje išdegami dirbiniai, galėjo iš arti apžiūrėti įvairius keramikos dirbinius. Išklausę pasakojimo  mokiniai kibo į darbą: minkė, kočiojo molį, dėmesingai lipdė indelius. Pradžioje vaikams nelabai sekėsi, bet, tautodailininkei paaiškinus lipdimo paslaptis, šis užsiėmimas visiems labai patiko. Žinoma, prireikė kantrybės, susikaupimo ir darbeliai pavyko.  Vaikai džiaugėsi ir su pasitenkinimu vienas kitam rodė savo dirbinius. Baigę darbą, mokiniai sužinojo, kad moliniai dirbiniai turi būti glazūruoti ir išdegti, todėl teks palaukti, nes šis procesas ilgas ir trunka ne vieną dieną. Po kelių savaičių, darbeliai pasieks mokyklą. Buvo labai malonu pabendrauti su žinoma tautodailininke bei susipažinti su tokia meno šaka.