Projekto tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Joje numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas, o geriausi moksleiviai ir mokytojai bus pakviesti apsilankyti Strasbūre arba Briuselyje.
Projektas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ tai galimybė mokykloms suteikti savo moksleiviams didesnį supratimą apie Europos parlamentinę demokratiją ir prisijungti prie ES mokyklų tinklo.
Gimnazija įvykdė projekto reikalavimus, tapo EP ambasadore, įteiktas sertifikatas. Koordinatorė – istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė.
Informacija apie Europos Sąjungą:
- Internete:
- Europos Parlamentas – http://www.europarl.europa.eu/about-parliament/lt
- Europos Parlamento naujienos – http://www.europarl.europa.eu/news/lt
- Europos Sąjungos Taryba – https://www.consilium.europa.eu/lt/
- Europos Komisija – https://ec.europa.eu/commission/index_lt
- Pagrindinė informacija apie Europos Sąjungą – https://europa.eu/european-union/about-eu_lt
- Europos Sąjungos politikos kryptys – https://europa.eu/european-union/topics_lt
- Europos Sąjungos piliečių teisės – https://europa.eu/youreurope/citizens/index_lt.htm
- Papildomi šaltiniai – https://euobserver.com/
- Europos Parlamento biuras Lietuvoje https://www.facebook.com/Europos.Parlamentas.Lietuvoje
II. Gimnazijos MEPA informacijos centras – socialinių mokslų kabinetas (I aukštas, 1.05 kab.)
2024-03-18
EUROPOS CHEMIKAI
Šiuolaikinės chemijos pagrindai sukurti XVII a. antroje pusėje – XIX a. pradžioje. Gimnazijos IIG klasės mokiniai pasidomėjo, kokie tuo metu buvo atliekami tyrimai, įrodyti dėsniai, kokie cheminiai elementai buvo atrasti ir ištirti ir kas svarbiausia, nemažai sužinojo apie žymiausius Europos chemikus.
Chemijos mokytoja Lucija Čečiotkinienė
2023-05-17
Europos diena gimnazijoje
Valčiūnų gimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, todėl, kaip ir kiekvienais metais, šventė Europos dieną. Tai proga įvertinti Europos vienybės ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje svarbą, taip pat prisiminti ir puoselėti ES vertybes, tokias kaip taika, žmogaus teisės, laisvė, demokratija ir lygybė. Renginyje dalyvavo 5-8, IG-IVG klasių mokiniai, kurie šauniai pristatė ES šalis. Gimnazijos mokiniai šoko nacionalinius graikų, ispanų, portugalų, čekų šokius, skaitė vokiškai, vaidino. Taip pat mokiniai paruošė patiekalus, būdingus pristatytų šalių virtuvei. Visų mokinių pasirodymai buvo originalūs, kūrybiški, išradingi.
Tačiau komisija nusprendė I vietą skirti IG klasės mokiniams, kurie įdomiai pristatė elegantiškąją Prancūziją, suvaidino vaidybinę miniatiūrą, labai estetiškai pristatė nacionalinį patiekalą. Antri buvo 6 klasės mokiniai, jie parengė įdomią ir informatyvią pateiktį ir sušoko ispanišką šokį flamenko. Trečia vieta pasidalino 7 ir IIG klasių mokiniai. Buvo smagu stebėti kaip septintokai šoka portugalų liaudies šokį, o dešimtokai – čekišką polką. Renginio pabaigoje mokiniai noriai įsitraukė į viktoriną, sužinojo naujų faktų apie Lietuvos įstojimą į ES ir parodė savo žinias.
Europos dienos šventėje dalyvavusi gimnazijos bendruomenė net tik daugiau sužinojo apie Europos Sąjungos šalių kultūrą, papročius, tradicijas, bet ir šauniai praleido laiką.
2023-05-03
Integruota lietuvių literatūros ir geografijos pamoka 7 klasėje A. Miuntė. „Knyga apie San Mikelę“
Gegužės 3 d. įvyko integruota lietuvių literatūros ir geografijos pamoka 7 klasėje A. Miuntė. „Knyga apie San Mikelę“. Buvo ne tik kalbėta apie kelionę – kelionę į pasaulį, į žmones ir į save. Mokiniai buvo supažindinti ir su didžiausiu Europos kalnynu – Alpėmis. Taip pat buvo aptarta, kuo ES svarbi mums keliaujant: taika žemyne, galimybe laisvai, be sienų kontrolės, keliauti ir lankytis įvairiose Šengeno susitarimo šalyse, būti užtikrintam, kad ginamos ES piliečių teisės, kad visada yra galimybė kreiptis pagalbos ne tik į savo, bet ir į bet kurios kitos ES šalies ambasadą. #MEPALIETUVA
2023-05-03
Netradicinė matematikos pamoka „Europos Sąjungos šalių nacionalinė valiuta“ #MEPALIETUVA
Gegužės 3 d. 5 klasėje pagal projektą “Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ vyko netradicinė matematikos pamoka „Europos Sąjungos šalių nacionalinė valiuta“. Mokiniai susipažino su ES valstybių eurozona ir net nustebo, kad 8 ES valstybės naudoja savo nacionalinę valiutą. Vaikai pamokos metu tapo virtualiais turistais, aplankė ne eurozonos valstybes, bei prisipirko suvenyrų, dovanų ir kitų įvairių prekių nacionaline valiuta. Buvo smagu ir naudinga.
2023-04-24
ANGLŲ KALBOS PAMOKA #MEPALIETUVA
Balandžio 24 dieną 6 klasėje vyko netradicinė anglų kalbos pamoka “The Most Beautiful Cities in the European Union“. Mokiniai parengė pateiktis apie gražiausius Europos Sąjungos miestus, aptarė, kuriuose norėtų apsilankyti. Šeštokai papasakojo savo draugams apie įdomiausias ir garsiausias miestų vietas anglų kalba. Pamokos metu mokiniai praplėtė savo žinias apie Europos istoriją, žymius žmones, kultūros įžymybes.
2023-04-10
CHEMINIAI ELEMENTAI EUROPOJE
Dmitrijaus Mendelejevo ir kitų mokslininkų dėka, sudaryta ir užpildyta periodinė cheminių elementų lentelė, išrikiuojanti visus pirmapradžius elementus – o jų gamtoje sutinkami net 90 skirtingų – į grupes ir periodus.
Balandžio 4-7 d. vyko chemijos pamokos, skirtos #MEPALIETUVA projektui. Pamokų metu IG klasės mokiniai priskyrė cheminius elementus tai Europos valstybei iš kurios yra kilęs mokslininkas atradęs atitinkamą cheminį elementą.
2023-04-03
INTEGRUOTA LIETUVIŲ KALBOS IR MUZIKOS PAMOKA #MEPALIETUVA
Balandžio 3 d. vyko integruota muzikos ir lietuvių kalbos pamoka 7 klasėje „Popmuzika”. Vykdydami tarptautinio projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ programą, į pamoką integravome ir temą apie Europos Sąjungą. Su mokiniais buvo prisiminta, kada Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, aptarta, kokios galimybės atsivėrė Lietuvos muzikos atlikėjams. Buvo kalbėta, kad Lietuva kasmet jau 19 metų dalyvauja „Eurovizijos“ dainų konkurse, pirmiausia pravesdama rimtą atranką savo šalyje, pasidžiaugta, kad Lietuva visada patenka į finalą, kad turime savų rekordų, kad didžiuojamės 2006 m. geriausiai pasirodžiusia ir užėmusia 6 vietą daina „We are the winners“, kurią atliko Lietuvos popžvaigždžių projektas LT United. Mokiniams buvo akcentuota, jog būdami ES dalimi, visada turime galimybę pasiekti dar daugiau.
Mokytojos Jelena Andrejeva ir Stanislava Jautakienė
2023-03-30
SUSITIKIMAS SU VSAT VILNIAUS PASIENIO RINKTINĖS BENDRUOMENĖS PAREIGŪNAIS VILNIAUS ORO UOSTE #MEPALIETUVA
2023 metų kovo 30 dieną Vilniaus oro uosto (VNO) išvykimo salėje mūsų gimnazijos mokinius maloniai pasitiko VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnas Rolandas Meidus ir Vilniaus oro uosto jaunesnioji specialistė Rima Zmitrovičienė. Nors skristi mes neplanavome, o atvykome susipažinti su pasieniečio profesija ir Lietuvos ir ES vidinės ir išorinės sienos oro pasienio kontrolės punkto darbu, visi praėjome rimtą pasienio kontrolės patikrą. Vilniaus oro uosto jaunesnioji specialistė Rima Zmitrovičienė parodė mums filmą apie valstybės sienos apsaugos tarnybos veiklą, paaiškino kokios kompetencijos ir žinios reikalingos valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnui, pristatė pasieniečių naudojamą įrangą, ir net leido ją apžiūrėti ir pačiūpinėti. Įgytas žinias mokiniai pasitikrino atlikdami užduotis ir spręsdami kryžiažodį. Geriausi atsakymai buvo įvertinti prizais. Tai pat, mokiniai turėjo galimybę išvažiuoti į aerodromą ir stebėti lėktuvų pakilimą ir nusileidimą.
Europos Sąjungos (ES) 2007 m. gruodžio 6 d. sprendimu 9 ES valstybės, tuo pačiu ir Lietuva, prisijungė prie Šengeno erdvės. 2008 m. kovo mėn. buvo panaikinta kontrolė kertant sieną Lietuvos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Maltos, Slovakijos, Slovėnijos ir Vengrijos oro uostuose. Taigi, mokiniai turėjo galimybę savo akimis stebėti ir suvokti skirtumus, kaip vykdomos oro uosto pasienio kontrolės procedūros šengeno ir nešengeno sektoriuose, bei pamatyti automatinius pasienio patikros išmaniuosius vartelius, kurių dėka keleiviai savarankiškai ir greitai gali praeiti asmens dokumentų ir biometrinių duomenų patikrą. Išvyka pasibaigė atvykimo salės bagažo skyriuje bendra nuotrauka. Mokiniai padėkojo pareigūnams už vertingas žinias ir šiltą priėmimą.
Mūsų gimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, todėl dažnai temas apie Europos Sąjungą integruojame į pilietiškumo pagrindų, istorijos, geografijos, ekonomikos, anglų kalbos pamokas.
Per pilietiškumo pagrindų pamoką IG klasės mokiniai susipažino su Europos Parlamento sandara pagal šalis ir politines grupes, Lietuvos EP nariais, ES sprendimų priėmimo tvarka. Mokiniams buvo pristatytos svarbiausios ES institucijos – Europos Parlamentas, Europos Komisija, Europos Sąjungos Taryba – ir atskleista, kaip jos veikia. Dirbdami porose mokiniai išsiaiškino, kurioms EP politinėms grupėms priklauso Lietuvos politikai, sudėliojo dėlionę iš EP narių nuotraukų, vardų ir pavardžių, diskutavo, kodėl kai kurios šalys turi daugiau ar mažiau EP atstovų, savo žinias pasitikrino viktorinoje.