[:lt]Netradicinė pamoka Literatūriniame A. Puškino muziejuje Markučiuose[:RU]Нетрадиционный урок в Литературном музее А.Пушкина в Маркучяй[:]

Spalio 26 dieną 5 klasės mokiniams buvo pravesta netradicinė pamoka Literatūriniame A. Puškino muziejuje Markučiuose. Pamoka prasidėjo pasivaikščiojimu po rudeninį parką, kai buvo galima  mėgautis ir nuostabiu peizažu, ir kalbėtis apie didįjį rusų poetą, apie jo poeziją, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas šiam metų laikui.  Paskui mokiniai išsamiai susipažino su muziejaus ekspozicija, ilgai stovėjo prie kiekvieno stendo ir ne tik apibėrė ekskursijos vadovę netikėtais klausimais, bet ir patys pildė jos atsakymus savo pastebėjimais ir mintimis. Pamoka baigėsi prie A. Puškino paminklo – šalia jo penktokai pasidalijo įspūdžiais, nusifotografavo, kad dar ilgai prisimintų tą neįprastą pamoką. Viską, ką vaikai pamatė ir išgirdo, jie galės panaudoti rašydami kūrybinį darbą bei ruošdami projektą.

[:RU]

26 октября для учеников 5 класса был проведён нетрадиционный урок, который прошёл в Литературном музее А.Пушкина в Маркучяй. Урок начался с прогулки по осеннему парку, во время которой ребята не только наслаждались прекрасным пейзажем, но и вели беседу о великом русском поэте, о его особом отношении к осени, нашедшем отражение в поэзии. Затем было знакомство с экспозицией музея: ребята подолгу стояли возле каждого стенда, внимательно рассматривали экспонаты, задавали самые неожиданные вопросы и охотно дополняли рассказ экскурсовода. Закончился урок возле памятника А.Пушкину, где пятиклассники поделились впечатлениями и сделали фотографию на память об этом необычном уроке. А всё, что они увидели и услышали, ребята смогут использовать для написания творческой работы и подготовки проекта.