[:lt]Profesinio veiklinimo vizitas į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą[:]

Spalio 26 dieną mūsų gimnazijos mokiniai lankėsi Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. Svarbiausias tikslas – susipažinti su ugniagesių gelbėtojų veikla, paskatinti mokinius domėtis tais, kurie kasdien gelbsti žmones ir neretai susiduria su  pavojais akis į akį. Pažintis su šia profesija prasidėjo filmo peržiūra. Vaikai sužinojo, kad ugniagesiai gelbėtojai ne tik gesina gaisrus, bet ir vykdo gelbėjimo darbus, pavyzdžiui, gelbsti įstrigusius automobiliuose per auto įvykį ir pan. Paaiškėjo, kad šios profesijos atstovas vienu metu turi būti ir medikas, ir alpinistas, ir psichologas. „Situacijų būna įvairių – niekas nežino, kokia būtent pagalba bus reikalinga“,- paaiškina ugniagesys. Visa tai patvirtina konkretūs praktiški žmonių gelbėjimo pavyzdžiai. Vaikai sužinojo, kokią techniką ir įrangą savo darbe naudoja šios profesijos atstovai, o praktinėje dalyje mokiniai išbandė įvairias praktines užduotis.

Atvirų durų dienos pabaigoje mokiniai sužinojo, kokios mokymo įstaigos ruošia ugniagesius gelbėtojus, kokie reikalavimai keliami kandidatams, kokios gyvenimo, mokymosi sąlygos, kaip leidžiamas laisvalaikis. Vaikai ne tik puikiai praleido dieną, bet ir išsamiai susipažino su tokios visuomenei reikalingos profesijos atstovais.

[:RU]

26 октября ученики нашей гимназии принимали участие в Дне открытых дверей, который состоялся в школе пожарных спасателей.

Основная цель  – познакомить с деятельностью пожарных спасателей, сориентировать учащихся в выборе будущей профессии, рассказать о тех, кто ежедневно спасает людей и встречается с опасностью лицом к лицу.

Знакомство с профессией началось с просмотра  фильма . Ребята узнали, что пожарные-спасатели не только тушат пожары, но и проводят аварийно-спасательные работы: достают пострадавших в ДТП из искореженных автомобилей и  многое другое. Оказалось, что пожарный-спасатель одновременно должен быть и медиком, и альпинистом, и психологом. «Ведь ситуации могут быть разные, и никто не знает, какая именно помощь понадобится человеку», – поясняет пожарный. Все это сопровождалось конкретными примерами практического спасения людей. Ребята узнали, какую технику и оборудование используют в своей работе пожарные-спасатели.

В практической части занятия  школьники примеряли снаряжение и участвовали в практических занятиях.

В заключение ребята узнали, в каких учебных заведениях ведется подготовка пожарных-спасателей, какие требования предъявляются к кандидатам,в каких условиях проживают, учатся и проводят свой досуг курсанты.