Menu Close

VISUOTINĖ TEISINIŲ ŽINIŲ INICIATYVA – KONSTITUCIJOS EGZAMINAS

Spalio 25-ąją visoje Lietuvoje vyko kasmetinė pilietiškumo tradicija tapęs Konstitucijos egzaminas. Prie šios tradicijos prisijungė ir Valčiūnų gimnazijos mokiniai. Egzamino klausimynas buvo parengtas visoms tikslinėms asmenų grupėms sudėtingėjančia tvarka. Testo klausimai pateikti su keturiais atsakymų variantais, iš kurių reikėjo pasirinkti vieną teisingą. Egzamino pabaigoje buvo pateikiamas vienas atviras klausimas. Konstitucijos egzaminas, tai būdas skatinantis mokinius domėtis pagrindiniu šalies įstatymu ir pasitikrinti jau turimas žinias.

Konstitucijos dienos išvakarėse  5-7 klasių mokiniai aptarė, kuo svarbi šiandien mums yra Konstitucija, piešė svarbiausius Lietuvos simbolius, skaitė Konstitucijos straipsnius bei pamėginome sukurti savo konstitucijas. O aštuntos klasės ir  IG-IVG klasių mokiniai prisiminė Lietuvos Konstitucijos pirmtakus – Lietuvos Statutus, Gegužės 3-osios ATR Konstituciją, tarpukario Lietuvos konstitucijas, žiūrėjo dokumentinio filmo ištrauką apie 1992 metų Konstituciją, atliko egzamino treniruoklį.

 „Valstybę kuriame kiekvienas iš mūsų“ – todėl tikrai svarbu išmanyti savo valstybės Konstituciją.

Skip to content