Menu Close

SUSITIKIMAS SU KARIŠKIAIS

Sausio 24 d. mūsų gimnazijoje vyko IG-IVG klasių susitikimas su Lietuvos kariuomenės atstovu – Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos št. srž. Igoriu Bartanovičiumi. Susitikimo metu buvo pristatytas filmas apie privalomąją ir savanorių karo tarnybą mūsų šalyje. Mokiniai buvo supažindinti su galimybėmis prisijungti prie Lietuvos kariuomenės, apie galimus tarnybos būdus – nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, profesinę karo tarnybą, kario savanorio tarnybą, jaunesniųjų karininkų vadų mokymus. Mokiniai taip pat susipažino su Lietuvos kariuomenės rūšimis, privalomosios karinės tarnybos atlikimo vietomis, tarnavimo kariuomenėje sąlygomis. Mokiniai sužinojo, kada privalomoji karo tarnyba gali būti  atidedama, ar gali būti pašaukti į tarnybą jaunuoliai, jei gyvena užsienyje, sužinojo alternatyviosios tarnybos būdus bei kaip pasirinkti ir įgyti karinę specialybę, supažindino su Lietuvos kariuomenės ginkluote. Igoris Bartanovičius kalbėjo, kad atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą jaunuoliai įgyja karinį pasirengimą, o jaunuoliai, kurie sieja savo ateitį su Lietuvos kariuomene, turi galimybę įsilieti į profesinės karo tarnybos karių gretas.  Tai puiki pilietiškumo pamoka, skatinanti siekti profesinės kario karjeros. Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti rašikliais ir užrašų knygelėmis.

Skip to content