Menu Close

SAUSIO 13-OJI – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

Lietuvos piliečiai 33-ąjį kartą prisimena istorines 1991-ųjų akimirkas, Lietuvos gyventojų vienybę ir parodytą pasiaukojamą ryžtą prieš agresorių, ir pagerbia žuvusiųjų už atkurtą valstybės Nepriklausomybę atminimą. Sausio 12 d. Valčiūnų gimnazijos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“, gimnazijos languose suplazdėjo žvakučių liepsnelės.

Priešmokyklinės grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai taip pat aktyviai minėjo Laisvės gynėjų dieną. Mokiniai žiūrėjo filmuką apie Sausio 13-osios įvykius, diskutavo, aiškinosi, kas yra laisvė, kodėl laisvė svarbi žmogui, valstybei, pasauliui. Mokiniai piešė neužmirštuoles ir piešinius, skirtus Lietuvai, atliko kūrybines užduotis: turėjo rasti ir nuspalvinti 10 žodžių, susijusių su Laisvės gynėjų diena, nuspalvinti Lietuvos žemėlapį, iliustruoti, parašyti gražių žodžių arba eilėraštį apie Lietuvą.

Per istorijos, pilietiškumo pagrindų, lietuvių kalbos ir literatūros pamokas, klasių valandėles gimnazijos mokiniams buvo priminta, kad prieš 33 metus, 1991 m. sausio 13 d., sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, Televizijos bokštą, žuvo 14 laisvės gynėjų, dar beveik tūkstantis žmonių buvo sužeista ar kitaip nukentėjo. Mūsų gimnazijos mokiniai pasitikrino ir pagilino savo žinias Kahoot viktorinoje, parengė stendą, skirtą šiai ypatingai dienai, atliko įvairias kūrybines užduotis.

Aštuntos klasės mokiniai stebėjo  pilietiškumo pamoką  „Sausio 13-oji signatarų akimis“ tiesiogiai iš Seimo rūmų. IG klasės mokiniai surengė gimnazijos fojė parodą, skirta Sausio 13-ajai, IIG klasės mokiniai sukūrė filmuką pagal Danguolės Protasevičienės eilėraštį „Tikėjimas“. Taip pat IG-IVG klasių mokiniai dalyvavo Sausio 13-osios minėjimo tiesioginėje transliacijoje iš Vyriausybės rūmų, susitikime su kultūros istoriku Aurimu Švedu.

Išlikime vieningi, puoselėkime patriotiškumą, mylėkime ir saugokime savo Tėvynę – laisvą Lietuvą.

Istorijos mokytojai

Skip to content