Menu Close

[:lt]Projekto “Kokybės krepšelis” veikla[:]

[:lt]

Gegužės 19 dieną mūsų gimnazijoje pagal projektą „Kokybės krepšelis“ vyko virtualus susitikimas su vaikų rašytoja Gaja Guna Ekle – vaikų literatūros kritike, vaikų skaitymo skatinimo specialiste, knygos „Brolis, kurio nereikėjo“, užėmusios antrą vietą Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse ir dalyvavusios akcijoje „Metų knygos rinkimai“, bei knygos „Keistuoliai“ autore.

5 ir 6 klasių mokiniai pasinėrė į knygos „Brolis, kurio nereikėjo“ pagrindinio veikėjo, devynmečio Gvido, išgyvenimus, kuriuos sukėlė tėvai, pranešdami jam, kad jų šeimoje atsiras įsivaikintas iš vaikų namų brolis Tomas. Mokiniai vertino Gvido „piktus“ poelgius, nukreiptus prieš Tomą, „matavosi“ Gvido skaudulį ir pyktį, kad nei mama, nei tėtis su juo nepasitarė. Mokiniai pasidalino savo mintimis, įžvalgomis ir įspūdžiais.

7-8 klasių mokiniai klausėsi pačios autorės skaitomų trumpų istorijų iš knygos „Keistuoliai“ bei susipažino su Marijos, kuriai tėvai neleisdavo valgyti skanumynų, todėl užaugusi ji tapo saldumynų pardavėja, istorija bei močiute Albertina, tvirtai nusprendusia, kad išėjus į pensiją pats laikas grįžti į vaikystę ir imti kvailioti bei krėsti įvairius pokštus. Šias istorijas sieja mintis, jog visi esame savaip keisti, savaip įdomūs ir tuo gražūs, tad mažos mūsų keistenybės – aistra kepti pyragėlius, žiūrėti į mėnulį ar krėsti pokštus – yra ne trūkumai, kurių reikėtų gėdytis, o dalykai, dėl kurių tampame dar įdomesni ir dar patrauklesni sau ir kitiems. Dėkojame rašytojai Gajai Gunai Eklei už įdomų susitikimą ir galimybę atpažinti knygų herojuose savo tetą, pusbrolį, kaimynę, geriausią draugą ar net save pačius. Juk visi esame savaip keisti, išskirtiniai ir labai įdomūs – net jei mums patiems taip ir neatrodo. Taip pat dėkojame už mūsų gimnazijos bibliotekai padovanotas dvi „Brolis, kurio nereikėjo“ knygas. 

[:]

Skip to content