Menu Close

[:lt]JAUNIMO GALIMYBĖS EUROPOS SĄJUNGOJE[:]

[:lt]

Birželio 2 dieną Valčiūnų gimnazijos IG-IIIG klasių mokiniams vyko virtuali pamoka  su Europos informacijos centro Vilniuje atstovu Luku Gyliu.  Svečias papasakojo, kad Europos informacijos centras kviečia įvairias žmonių grupes į susitikimus, kurių metu kalbama apie Europos Sąjungos istoriją, funkcionavimą, apie ES tikslus, aptariamos  ES politikos sritys bei kaip Europos Sąjunga keičia mūsų kasdienį gyvenimą. Susitikimo metu apžvelgė Europos Sąjungos atsiradimo raidą, simboliką, vertybes, funkcijas, priminė, kokios šalys priklauso ES, kokios valstybės kandidatės.

 Gimnazistai buvo supažindinti su jaunimo galimybėmis Europos Sąjungoje, pristatytos programos. Pirmoji programa ,,# DiscoverEU“, skirta 18-mečiams ES piliečiams, kuri suteikia galimybę nemokamai keliauti po Europos Sąjungą nuo 1-30 dienų. Pranešėjas minėjo, kad reikia dalyvauti loterijoje, pildyti anketą ir keliauti po ES traukiniais. Kodėl traukiniais? Idėjos autorius – EP narys vokietis Manfredas Weberis, kuris trumpai apibūdina savo sumanymą: „Tokia programa suteiktų galimybę jauniems žmonėms, nepaisant jų socialinės padėties, atrasti Europos įvairumą, taip pat keliauti nekenkiant aplinkai.“

 Kita18-30 metų asmenims skirta programa yra Europos Solidarumo korpusas. Ši programa suteikia galimybę savanoriauti arba dirbti užsienyje, įgyvendinant Europos bendruomenės ir gyventojams naudingus projektus. Savanoriaujama neatlygintinai, tačiau padengiamos kelionės, apgyvendinimo, sveikatos, transporto ir kt.  išlaidos. Tai galimybė pažinti kitos šalies kultūrą, išmokti ar patobulinti kalbą, pakeliauti ir padėti žmonėms.

Gilys pristatė  ir Erasmus+ programą. Tai galimybė pagal mainų programą studijuoti universitete užsienyje, išvardino Erasmus naudą (galima išvažiuoti mokytis į kitą šalį, galima susirasti draugų, galima lengviau susirasti darbą, išmokti kalbą). Taip pat pranešėjas papasakojo apie savo patirtis  Čekijos sotinėje Prahoje (pagal Erasmus+ programą).

Po netradicinės pamokos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Rasa Jachimovičienė reflektavo su mokiniais, daugelio nuomone, susitikimas buvo įdomus ir aktualus.

[:]

Skip to content