Menu Close

[:lt]MOBILIOJI BIOKLASĖ“ VALČIŪNŲ GIMNAZIJOJE[:]

[:lt]

Kovo 1 dieną 8-IIIG klasių mokiniai gimnazijoje dirbo su profesionalia laboratorijų įranga. Tokią puikią galimybę mokiniams suteikė chemijos mokytoja Lucija Čečiotkinienė pakvietusi į mokyklą „Mobiliąją bioklasę“. „Mobilioji bioklasė“ – tai pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindina mokinius su naujaisiais gyvybės mokslų laimėjimais. Šį kartą mokiniai gilinosi į turbūt vieną gyvybei svarbiausių molekulių – DNR. Jie išklausė nepaprastai įdomią paskaitą, galėjo nenaudodami jokių vaizdo didinimo prietaisų pamatyti DNR mėgintuvėlyje savo akimis. Pasitelkę molekulinės biologijos metodus ištyrė, ar duotame DNR buvo konkretus ieškomas genas. Mokiniai turėjo galimybę pasijausti tikrais laborantais – juk atlikdami eksperimentus naudojosi tikrais laboratoriniais prietaisais. Taip pat buvo įdomu pasikalbėti su genetiką ir molekulinę biologiją studijuojančiais studentais bei Thermo Fisher scientific darbuotojais. Visi mokiniai, dalyvavę programoje, yra nepaprastai patenkinti.

Chemijos mokytoja L.Čečiotkinienė

[:]

Skip to content