Menu Close

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena yra viena iš svarbiausių mūsų šalies istorijoje, ji liudija vieningą laisvės ir savarankiškumo  siekį. Ši šventė būna kupina džiaugsmo, pasitikėjimo ir bendrystės, ši diena primena mums, kad mūsų didžiausias turtas yra laisvė.

Šventės išvakarėse  pradinių klasių mokiniai  dalyvavo  integruotoje lietuvių kalbos ir muzikos pamokoje,  skirtoje  Kovo 11 – ajai paminėti. Pamokos metu mokiniai dainavo daineles apie Lietuvą, šoko draugystės ratelį, pasitikrino savo žinias  viktorinoje ,,Ką tu žinai apie Lietuvą?“, žiūrėjo filmukus apie mūsų brangią šalį. 5a klasės mokiniai išradingai prisidėjo prie Kovo 11-osios veiklų sukurdami netradicines vėliavas, dalyvaudami interaktyviame žaidime „Ką slepia vėliavos“. Šeštos klasės mokiniai kūrė komiksus apie Lietuvą ir  Lietuvos simbolius. 8 klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje „Lietuva XX amžiuje“,o IG -IIG klasių  mokiniai parengė stendą „Kovo 11-oji“, sukūrė virtualią XX a. antrosios pusės Lietuvos istorijos laiko juostą. Per istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokas prisiminė svarbiausius įvykius, kurie vyko prieš 34- erius metus.

Valčiūnų gimnazijos IIIG-IVG klasių mokiniai vyko į Tuskulėnų rimties parko memorialo kompleksą, kur aplankė „ Projektą – HOMO SOVIETICUS“. Ekspozicijos tikslas – atskleisti sovietinio totalitarinio režimo pastangas ir priemones kurti naują socialinę, kultūrinę ir politinę aplinką bei tariamai „pažangų“ sovietinį pilietį. Gimnazistai per daiktus, tekstus, atsiminimų fragmentus ir kitus tą pasaulį atspindinčius eksponatus susipažino su  to laikmečio dvasia ir bendrais sovietinės epochos ypatumais, išsiaiškino kas buvo laikoma „normaliu“ dalyku, o kas – sovietinio „normalumo“ nukrypimu, atliko įvairias užduotis. Prisiminimų alėjoje  mokiniai galėjo pareikšti savo nuomonę, pasitikrinti, kiek jame pačiame yra homo sovieticus.

Jaunojo pasieniečio būrelio  nariai dalyvavo pėsčiųjų žygyje Valstybės sienos apsaugos tarnybos saugomame Lavoriškių pasienio užkardos ruože. Pėsčiųjų žygyje, kuris buvo skirtas pilietiniam mokinių ugdymui, jų užimtumui ir fiziniam aktyvumui skatinti bei pasieniečio profesijai populiarinti, taip pat Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – paminėti. Žygis prasidėjo išties iškilmingai – buvo sugiedota ,,Tautiška giesmė“, mokiniai rankose laikė Lietuvos trispalves vėliavėles. Pėsčiųjų žygyje dalyvavo daugiau nei dešimt mokyklų iš Vilniaus ir Vilniaus rajono.  Žygeiviai įveikė net 8 km. trasą  ir buvo pavaišinti labai skania pasienietiška koše.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse,  Lietuvos Respublikos Seime, Kovo 11-osios Akto salėje,  vyko nacionalinis konkursas Lietuvos istorijos žinovas, kuriame dalyvavo ir mūsų gimnazijos IVG klasės mokinys Nikita Sionov. Konkurso tikslas paskatinti kiekvieną Lietuvos pilietį prasmingai paminėti atkurtą Lietuvos nepriklausomybę, žadinti domėjimąsi Lietuvos istorija ir pasididžiavimą ja, saugoti ir puoselėti prigimtinį ryšį su Lietuvos valstybe, meile Tėvynei.

Kovo 11-oji yra ne tik mūsų Valstybės laisvės atkūrimo diena, bet ir mūsų visų asmeninės Laisvės šventė! Tad švęskime savo Laisvę – būkime iš tiesų laisvi!

Istorijos mokytojos Ina Miloš, Rasa Jachimovičienė

Skip to content