Menu Close

ATVIRŲ DURŲ DIENA TRAKŲ VOKĖS DVARO SODYBOJE

Vos tik prasidėjus vasarai, birželio 2 d., Valčiūnų gimnazijos 8 ir IIIG klasės mokiniai dalyvavo visuotinės atvirų durų dienos veikloje „Šok į tėvų klumpes“ ir lankėsi Trakų Vokės dvaro sodyboje. Mokiniai susipažino su dvaro istorijos ir kultūros paveldu, Trakų Vokės didikų gyvenimo istorija, pamatė išlikusius prabangius baldus, puošnias lubas, autentiškas grindų plyteles ir atkurtas interjerų detales. Taip pat dalyvavo orientaciniame-edukaciniame žaidime „Atrask, pažink, tyrinėk“, kurio metu dvaro parko teritorijoje ieškojo, kur kokie yra pastatai, kokia jų paskirtis, mokėsi perprasti, koks gyvenimas dvare virė XIX-XX a. Vaikščiodami po dvaro menes ir klausydamiesi gidės pasakojimo, mūsų mokiniai sužinojo, koks yra dabartinis dvaro sodybos kolektyvas, kokios jų pareigos ir funkcijos, palygino XIX a. ir šių laikų profesijas, užsiėmimus ir pramogas. Buvo neįtikėtina, kad palyginus nedidelis žmonių būrys – direktorė, ūkvedys, buhalteris, valytoja, sodininkas, projektų vadovas, vadybininkas, bufetininkė-pardavėja, kepėja, ekskursijų vadovė – rūpinasi dvaru, puoselėja turimą paveldą, teikia įvairias paslaugas, organizuoja ekskursijas ir edukacijas. O svarbiausia, ko gero, buvo puiki proga mokiniams suprasti, kad kiekvienas darbas, kiekviena profesija yra savaip įdomūs, reikalingi ir prasmingi. Tereikia žinių, noro, atsakomybės, pasišventimo ir dar daug kitų gerų žmogiškųjų savybių.

 Mokytojos Ina Miloš ir Stanislava Jautakienė          

Skip to content