Menu Close

12 priežasčių, kodėl skaitymas pagerina jūsų gyvenimą


Warning: join(): Invalid arguments passed in /home/valciunugimnaz/domains/valciunugimnazija.lt/public_html/wp-content/themes/design/inc/blog/class-post-entry.php on line 252

 

Skaitantiems knygas dažniausiai nereikia papildomos motyvacijos tai daryti, tačiau mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad tokį laisvalaikio leidimo būdą besirenkantieji yra visiškai teisūs – skaitymas daro didelę teigiamą įtaką jūsų gyvenimui.

1.Skaitymas mažina Alzheimerio riziką

Pagyvenę žmonės, kurie skaito ar užsiima kita protinių pastangų reikalaujančia veikla, 2,5 karto mažiau rizikuoja susirgti Alzheimerio liga. Tuo tarpu televizijos žiūrėjimas, priešingai, gali tapti vienu iš Alzheimerio ligos vystymuisi įtakos turinčiu užsiėmimu. 

2.Skaitymas reiškia, kad jūs nuolatos sužinote kažką naujo ir išsaugote žinias

|Skaitymas paverčia jus sumanesniu žmogumi. Skaitymas ne tik suteikia jums naujos informacijos, bet ir leidžia išlaikyti žinias senyvame amžiuje. Net jeigu to sąmoningai nepastebite, skaitymas suteikia jums informacijos, ir niekada nežinote, kur jos gali prireikti.  

3.Žmonės, kurie skaito, aktyviau balsuoja, lavinasi, domisi kultūra

Reguliariai skaitantys žmonės yra pilietiškai ir kultūriškai aktyvesni. Taigi, skaitymas padeda jums iš gyvenimo pasiimti daugiau. 

4.Skaitymas mažina stresą, pakelia nuotaiką

Skaitymas padeda užmiršti negandas, sukelia emocinį pagyvėjimą. Vos 6 minučių skaitymas sumažina streso lygį 68 proc. 

5.Skaitymas gali tapti terapijos priemone

Panašiai kaip muzikos klausymas ar filmo žiūrėjimas – gali padėti iš naujo išgyventi praeities patyrimus ir pažvelgti į tai iš naujos perspektyvos. Taigi, jeigu išgyvenate skyrybas ir skaitote knygą, kurios herojai patiria kažką panašaus, tai gali suteikti jums naujų įžvalgų ir būdų, kaip įveikti problemas.  

6.Skaitymas stiprina atmintį

Skaitymas yra vienas geriausių atminties stiprinimo metodų, rodo tyrimai. 

7.Skaitymas suteikia jums seksualumo

Tyrimas parodė, kad intelektas moterims atrodo esąs vienas iš patraukliausių vyrų bruožų. O būtent skaitymas dažniausiai ir kelia asociacijas su intelektu. 

8.Skaitymas padeda lavinti jūsų analitinį mąstymą

Taip, būsimieji teisininkai ir mokslų daktarai! Skaitymas padeda lavinti analitinį/sisteminį mąstymą. 

9.Skaitymas praplečia jūsų žodyną

Iki šiol dar nėra rastas kitas toks efektyvus būdas žodyno plėtimui kaip skaitymas. Mokslininkai teigia, kad tėvaiturėtų skatinti savo vaikus skaityti kuo daugiau. 

10.Skaitymas paverčia jus geresniu rašytoju

Skaitymas gerina ir jūsų rašymo įgūdžius – skaitydami gerą knygą jūs perimate kai kurias autoriaus rašymo stiliaus ypatybes.

11.Grožinės literatūros skaitymas padeda geriau įsijausti į kitų žmonių būsenas

Nors grožinėje literatūroje rašoma apie įsivaizduojamus įvykius, skaitydami jūs galite suvokti kitas galimybes, kitokius gyvenimus nei jūsų paties. Skaitydami jūs galite geriau suvokti kitas kultūras, kitokį gyvenimo būdą. 

12. Skaitymas daro jūsų gyvenimą lengvesnį 

Skaitymas atveria duris ir daro gyvenimą lengvesnį, taigi, galiausiai net nesvarbu, ką jūs skaitote. Dar daugiau, skaitymas jus verčia jaustis geriau!

Skip to content