Menu Close

VASARIO 16-OJI VALČIŪNŲ GIMNAZIJOJE

Vasario 16-oji – išskirtinė diena mūsų valstybei. 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba, vadovaujama daktaro Jono Basanavičiaus, savo posėdyje paskelbė „atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę“. Valčiūnų gimnazijos bendruomenė taip pat minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną per istorijos, geografijos, pilietiškumo pagrindų, lietuvių kalbos ir literatūros, technologijų, muzikos pamokas. Penktos klasės mokiniai rašė Lietuvos himno žodžius, jį iliustravo ir mokėsi giedoti, susipažino su Vasario 16-osios signatarais. Šeštos klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje istorijos pamokoje „Kas yra Vasario 16–oji?“, kurios metu sužinojo naujų faktų, susipažino su Lietuvos valstybės simbolių istorija, išreiškė savo kūrybingumą STEAM dirbtuvėse.  Septintos klasės mokiniams vyko integruota istorijos ir technologijų pamoka „Herbo dirbtuvės“. Pamokos metu mokiniai  susipažino su herbų atsiradimo aplinkybėmis, sudedamosiomis dalimis, Lietuvos miestų, LDK didikų giminių herbais ir parengė kūrybinį darbą, ant faneros išdegė paveikslėlį (Herbas ant monetos). Aštuntos klasės mokinai dalyvavo integruotoje rusų kalbos ir literatūros, istorijos ir geografijos pamokoje “Kelionė po Lietuvos miestus”, kurios metu susipažino su Lietuvos miestų atsiradimo istorija bei parengė pristatymus apie pasirinktų Lietuvos miestų istoriją bei lankytinas vietas.  IG klasės mokiniai daugiau sužinojo apie Lietuvos gimtadienį žiūrėdami filmą apie Joną Basanavičių, dokumentinį filmą „1918 metų Vasario 16-osios akto signatarai“, dalyvaudami viktorinoje. IIG ir IIIG klasių mokiniai  žiūrėjo filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“. Filmas, kuriame pasakojama apie lietuvių kelią į laisvę, apie drąsą būti savimi, kai esi persekiojamas ar naikinamas, nepalieka abejingų.  Neabejingi buvo ir mūsų gimnazistai, jie  diskutavo, kėlė klausimus, stebėjosi. Mūsų abiturientai dalyvavo nacionaliniame Lietuvos istorijos žinovo konkurse „Ką žinai apie Lietuvos istoriją?“ Nugalėtojas kovo 1 dieną dalyvaus antrame konkurso etape Lietuvos Respublikos Seime. Su gimtadieniu, Lietuva!

Istorijos mokytojos I. Miloš, R. Jachimovičienė

 

Skip to content