Menu Close

Smagi išvyka į Dzūkiją…День в Дзукии…

Spalio 4 d., „išbūrę” gerą orą, 6-12 klasių mokiniai ir 7 mokytojai išvažiavome pasidairyti po Dzūkiją. Važiuoti buvo smagu: buvo daug šnekų, juoko, linksmų dainų, o už lango – nuostabus auksinis ruduo.

Pirmiausia nuvažiavome į Grūto parką. Žvalgėmės į sovietmečio skulptūras, prisiminėme kelias istorijos pamokas; mokiniai stebėjosi gausia ideologine atributika. Apėjome įvairaus dydžio narvus ir aptvarus, kur matėme įvairiaspalvių egzotinių paukščių, bezdžionių, lapių, šernų, stirnų, net kelis kupranugarius, bet ilgiausiai grožėjomės ruduoju lokiu, kuris lyg niekur nieko suposi ant supynių. Buvo labai įdomu! Bet ant įvairiausių supynių prisisupo ir mūsų mokiniai, nuo šeštokų neatsiliko ir dvyliktokai – dūko kaip maži vaikai…

Vėliau nuvykome į pačius Druskininkus. Pasivaikščiojome po klevo lapais nubarstytą miestą, pasiklausėme ramiai gurgiančios Ratnyčėlės, pasigrožėjome bažnyčia ir cerkve, stabtelėjome prie M.K.Čiurlionio paminklo… Negalėjome neparagauti sūrių ir gydomųjų šaltinių vandens…

Bet laikas namo. Kelionė neprailgo. Vėl skambėjo juokas ir dainos. Nė kiek nepavargome. Buvome kupini įspūdžių ir puikios nuotaikos!

Lietuvių kalbos mokytoja Stanislava Jautakienė

4 октября ученики 6-12 классов в сопровождении группы учителей отправились на экскурсию, чтобы полюбоваться красотами Дзукии.  Дорога не показалась нам длинной: ребята пели, шутили, рассказывали интересные истории – было так весело, что даже хмурое осеннее утро просветлело, заулыбалось и послало нам вдогонку солнце.

Сначала мы посетили парк Груто, где ознакомились со скульптурами, сохранившимися с советской эпохи, вспомнили исторические уроки недавнего прошлого. Затем осмотрели клетки и вольеры с дикими животными и экзотическими птицами, пришли в восторг от вида медведя, который, как ни в чём не бывало, качался на качелях. Вдохновлённые зрелищем, бросились сами к качелям, причём удовольствие от этого развлечения получили все, независимо от возраста.

Затем отправились в Друскининкай, где прошлись по улочкам, устланным ковром из разноцветных листьев, прислушались к тихому журчанию речушки, постояли у костёла и церкви, любуясь их красотой, остановились у памятника М. К. Чюрлёнису…

Не смогли отказать себе в удовольствии попробовать сыр местного производства и оценить вкус воды из лечебных источников.

Домой возвращались в приподнятом настроении – столько впечатлений и столько радости подарила нам эта экскурсия!

Учитель литовского языка Станислава Яутакене

Skip to content