Menu Close

SKAIČIAI BERNARDINŲ SODE

Š. m. balandžio 26 d. mūsų  gimnazijos 5 ir 6 klasių  mokiniai, kartu su matematikos mokytojomis, išvyko į netradicinę STEAM pamoką. Pamoka buvo skirta 700–ajam Vilniaus miesto gimtadieniui. Išvykos tikslas – susipažinti  su gražiausiomis ir žymiausiomis senamiesčio vietomis. Šį kartą nusprendėme  aplankyti Bernardinų sodą ir arčiau susipažinti  su jo istorija.

Pamokos metu mokiniai atliko matematikos užduotis, nagrinėjo kelias realias situacijas, kuriose buvo naudojami  natūralieji ir romėniški  skaičiai: pavyzdžiui, prie Bernardinų sodo reikėjo surasti ženklą, kuris nurodo automobilių stovėjimo aikštelę ir mokėjimo automatą už stovėjimą ir  apskaičiuoti, kiek kainuotų šioje aikštelėje laikyti automobilį 1h, kiek minučių galėtume laikyti čia automobilį už 3 eur? Vaikai noriai atliko kiekvieną užduotį, su azartu ieškojo sode seniausią Vilniaus ąžuolą ir  skaičiavo,  apie kelintus metus jis galėjo būti pasodintas. Mokiniai pasigrožėjo sodo gėlynais, sužinojo,  kad Iš rytų pusės Bernardinų sodą juosia Vilnelė. Buvo labai smagu pamaitinti pakrantėje laiką leidžiančias antis, o paskui pasilinksminti žaidimo aikštelėje. Pabendravę ir smagiai bei naudingai praleidę laiką, su gera nuotaika grįžome namo.

Skip to content