Menu Close

RYTAS LR PREZIDENTŪROJE

Šaltą, tačiau saulėtą šeštadienio rytą IIG ir IIIG klasių mokiniai kartu su istorijos mokytojomis Ina Miloš ir Rasa Jachimovičiene lankėsi LR Prezidentūroje. Prezidento rūmai kasdieniame gyvenime dažnai yra vadinami Lietuvos Respublikos Prezidentūra, sutrumpintai – Prezidentūra. Prezidento rūmai pastatyti Simono Daukanto aikštėje, kuri šį pavadinimą gavo Simono Daukanto – Vilniaus universiteto auklėtinio, XIX amžiuje parašiusio pirmąją Lietuvos istoriją lietuvių kalba, – garbei.

Pažintinės ekskursijos metu, klausydami įdomaus gidės pasakojimo, mokiniai susipažino su rūmų istorija, architektūra, aplankė sales, kuriose vyksta svarbiausios ceremonijos, derybos ir interviu. Gimnazistai išsiaiškino, kad čia dirba Lietuvos Respublikos Prezidentas ir jo kanceliarija, priiminėjami kitų šalių vadovai. Mokiniai sužinojo, kad politinis valstybės gyvenimas visuomet sukosi aplink šiuos statytus, degintus ir vėl garsių architektų rekonstruotus rūmus, todėl neatsitiktinai jau nuo 1997 m. jie tapo Lietuvos Respublikos Prezidento rezidencija. Bevaikščiodami po Prezidento rūmų sales mokiniai pastebėjo ir papuoštas kalėdines egles, sužinojo, kad šiemet pagrindinė Prezidentūros eglė papuošta rankų darbo namukais iš vilnos, atkeliavusiais iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Mokiniai taip pat aplankė Prezidento rūmų istorinį parką ir vidinį kiemą su fontanu.

Galima teigti, kad mokymasis kitoje aplinkoje tikrai prasmingas, nes skatinamas mokinių žingeidumas, taip pat mokiniai įgyja naujų žinių.

Istorijos mokytojos Ina Miloš ir Rasa Jachimovičienė

Skip to content