Menu Close

[:lt]Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“[:]

[:lt]Rugsėjo 23 d. IIG klasės gimnazistai kartu su istorijos mokytoja Ina Miloš dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje “Atminties kelias” Panerių memorialiniame komplekse, minint Lietuvos žydų genocido dieną. Prieš 77 metus, rugsėjo 23 dieną, buvo likviduotas Vilniaus getas, kuriame buvo uždaryta virš 40 tūkstančių žydų. Antrojo pasaulinio karo metais buvo nužudyta per 90% iš daugiau kaip 200 tūkstančių Lietuvoje gyvenusių žydų. Todėl šiandien labai svarbu ne tik nepamiršti aukų atminimo, tačiau ir imtis iniciatyvų, kad tokios tragedijos nepasikartotų. Gimnazistai Vilniaus geto aukų atminimui padėjo akmenukus su užrašytais savo vardais, o lankydamiesi Panerių memorialiniame komplekse, baisią žydų tragediją liudijančioje vietoje, ir klausydamiesi istoriko Jurijaus Greismano pasakojimų apie anuos laikus, “gyvai” prisilietė prie istorijos.

 [:]

Skip to content