Menu Close

NETRADICINĖ ISTORIJOS IR KLASĖS VADOVO PAMOKA

Gruodžio 13 dieną Valčiūnų gimnazijos 5 klasės mokiniai išsiruošė į netradicinę istorijos pamoką muziejuje ir po Vilniaus senamiestį. Pamoka buvo skirta sostinės 700-ųjų metų jubiliejui. Mokiniai aplankė žymiausius istorinius paminklus, prie jų fotografavosi ir pasakojo, ką apie juos žino. Taip pat aplankė Vilniaus Katedrą ir bandė surasti seniausią freską, tačiau nepavyko, nes vyko remonto darbai. Vėliau penktokai nukeliavo į Valdovų rūmus ir pasirinko maršrutą, kurį sudaro trys ekspozicijos ir renginių salė. Čia susipažino su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų įtvirtinimais bei ginkluotės kolekcija. Kitoje ekspozicijoje pamatė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų gyventojų kasdienybę. Joje sužinojo apie rūmų virtuvės struktūrą ir valgymo ypatumus. Pamatė ir susipažino su muzikinio paveldo ir muzikavimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose tradicijomis. Žinoma, didžiausią įspūdį paliko įvairūs ginklai, skydai, šarvai ir kunigaikščio Gedimino laikų pilies liekanos.
Penktokai aplankė ir sostinės Katedros aikštę, kur įžiebta pagrindinė Vilniaus miesto eglė. Šiais metais ji žavi natūralumu ir papuošta sidabro ir aukso spalvų dekoracijomis. 5-okai džiūgavo, fotografavo ir skanavo meduolius. Netradicinės pamokos metu mokiniai ne tik gerai praleido laiką, bet ir įgijo naujų žinių.
Klasės vadovė Diana Bucinskiene
Istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė
Skip to content