Menu Close

[:lt]NETRADICINĖ ISTORIJOS IR KARJEROS UGDYMO PAMOKA MEDININKUOSE[:]

[:lt]

Valčiūnų gimnazijos IIG-IIIG klasių mokiniai kartu su istorijos mokytoja R. Jachimovičiene ir karjeros ugdymo koordinatore N. Zmejevskaja dalyvavo netradicinėje „gyvoje“ istorijos pamokoje Medininkų memoriale. Pamoka įvyko toje vietoje, kurioje 1991 m. liepos 31-ąją dieną buvo sušaudyti ką tik atkurtos Lietuvos valstybės sieną saugoję pareigūnai, todėl mokiniams paliko neišdildomą įspūdį. Netradicinę istorijos pamoką vedė per stebuklą išlikęs gyvas žudynių liudininkas Tomas Šernas. Paprastais žodžiais, šiek tiek pajuokaudamas, jis įtaigiai papasakojo apie tai, kaip po Nepriklausomybės atkūrimo iš naujo kūrėsi Lietuvos muitinė. T. Šernas geranoriškai atsakinėjo į visus mokinių klausimus. O jų buvo… išties daug!

Taip pat mokiniai daugiau sužinojo apie Muitinės istoriją, Lietuvos muitinės darbo specifiką ir veiklas bei muitininko profesijos ypatumus, karjeros galimybes, net darė nuotraukas su Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotoju.

Esame dėkingi Muitinės departamentui už kvietimą pabūti šios istorijos pamokos dalyviais. Tai buvo puiki galimybė mokiniams gyvai, ne iš vadovėlių, sužinoti svarbius mūsų valstybės istorijos momentus ir puiki pilietiškumo ugdymo priemonė.

 [:]

Skip to content