Menu Close

[:lt]MATEMATIKA VIRĖJO PROFESIJOJE[:RU]МАТЕМАТИКА В ПРОФЕССИИ ПОВАРА[:]

[:lt]

Spalio 21 dieną Valčiūnų gimnazijos 5-6 klasių mokiniams buvo pravesta integruota matematikos ir technologijų pamoka „Tiesiogiai proporcingi dydžiai virtuvėje“.  Matematikos pamokoje  išsirinkome kibinų gamybos receptą, atlikome visus skaičiavimus, o gaminti kibinus nuvažiavome į “Karališkąją senąją kibininę”, kurioje buvo organizuota edukacinė pamoka „Kibinų kelias“. Vaikai sužinojo tradicinio karaimiško patiekalo atsiradimo istoriją, dalyvavo surengtoje viktorinoje ir pelnė prizus. Po to savo rankomis gamino kibinus: minkė ir kočiojo tešlą, dėjo paruoštą įdarą, susuko kasyte pyragėlio kraštus ir išdėliojo juos ant kepimo skardos. Kol pyragėliai  kepė, mokiniai vaišinosi skaniu buljonu ir kibinais, paruoštais profesionalių meistrų. Pamokos pabaigoje visiems buvo įteikti „Kibinų gaminimo meistro“ diplomai. Džiugu, kad kiekvienas vaikas per užsiėmimą galėjo „pasimatuoti“ virėjo profesiją. Visi grįžo puikios nuotaikos.

[:RU]

21 октября для учеников 5-6 классов нашей гимназии был проведён интегрированный урок математики и технологий «Пропорциональные величины на кухне». На уроке математики ребята  выбрали рецепт кибинай, выполнили все расчёты, а готовить кибинай отправились в  “Королевскую кибинную“, где для них был проведён эдукационный урок «Путь кибинай». Ребята узнали историю возникновения традиционного татарского угощения, приняли участие в викторине и получили призы. А затем своими руками приготовили кибинай: раскатали  тесто, добавили подготовленную начинку, оформили косичкой края пирожка и выложили кибинай на противень.  Пока пирожки выпекались, ребята угощались вкусным бульоном и кибинай, которые  приготовили мастера. В конце урока все получили дипломы «Мастер изготовления кибинай». Во время занятия каждый смог «примерить» профессию повара на себя. Ребята вернулись домой в прекрасном настроении.

[:]

Skip to content