Menu Close

[:lt]IŠVYKA Į GENEROLO JONO ŽEMAIČIO LIETUVOS KARO AKADEMIJĄ[:]

[:lt]

Gruodžio 8 d. IIG-IIIG klasės mokiniai lankėsi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Mokiniai buvo supažindinti su priėmimo bei studijų Lietuvos karo akademijoje tvarka, karininko tarnyba, kariuomenės tradicijomis. Labai aiškiai ir išsamiai majoras Jurgis Norvaiša pristatė kariūnų dienotvarkę, papasakojo, jog Lietuvos karo akademijoje ugdomas ne tiktai kariūnų fizinis parengimas, mokomasi karybos, bet kartu su universitetinėmis studijomis ir kariniu rengimu vyksta neformalus kariūnų švietimas. Studijuojantiems sudaromos sąlygos dalyvauti sporto ir kultūros renginiuose, visuomeniniame gyvenime. Beje, majoras priminė, kad Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovai vyksta į susitikimus su moksleiviais Lietuvos  gimnazijose. Ir pažadėjo atvažiuoti, jei tik pakviesime J

Gimnazistai apsilankė  sporto salėse, auditorijose,  kambariuose, kuriuose  sportuoja, mokosi, gyvena įvairių kursų studentai. Mokiniai sužinojo, kad fiziniam rengimui skiriama nemažai dėmesio ir kiekvieną rytą daug sportuojama.

Valčiūnų gimnazijos mokiniai pamankštino kojas dalyvaudami rungtyse ,,Partizano Jono Žemaičio kovos kelias”, kuriose buvo patikrintas mokinių greitumas, įžvalgumas, strateginiai gebėjimai. Gimnazistai buvo supažindinti su ginklų pavadinimais, jų naudojimu. Po apsilankymo karo akademijoje mokytojos Rasa Jachimovičienė ir Ina Miloš reflektavo su mokiniais, daugeliui mokinių apsilankymas karo akademijoje labai patiko.

Kelių mokinių atsiliepimai apie išvyką į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją:

Arina – „Man labai patiko karo akademijoje. Galėjau pamatyti, ką kariūnas turi savo kuprinėje vykdamas į pratybas”.

Agnieška –  ,,Karo akademijos kariūnai, karininkai buvo labai malonūs ir paslaugūs. Buvo labai įdomu, daug įspūdžių. Man labai patiko! Smagiai ir naudingai praleidau laiką”.

Ruta – „Išvyka į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją labai patiko, mano nuomone, viena geriausių ekskursijų. Labiausiai patiko užsiėmimai su ginklais, palaikyti ginklus rankose, sužinoti, kiek jie sveria. Buvo įdomu sužinoti, kaip kariūnai ruošiasi pratyboms miške. Įdomu, kokias stipendijas gauna kariūnai. Labai patiko dalyvauti rungtyse „Partizano kovos keliu“- tikrai buvo linksma. Labai ačiū už šią išvyką.

Vadim„Išvyka į karo akademiją man patiko, nes buvo įdomu, daug sužinojau, malonūs žmonės, smagu buvo pajausti karišką discipliną, patiko apžiūrėti ir palaikyti rankose tikrą ginklą”.

[:]

Skip to content