Menu Close

[:lt]Išvyka į Druskininkus[:RU]Программа “Показательная выпечка шакотиса”[:]

[:lt]

Spalio 3 dieną pradinio ugdymo mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Parodomasis šakočio kepimas“, kuri vyko Druskininkuose. Vaikai sužinojo šio gardėsio atsiradimo istoriją, kaip ir iš ko jis kepamas, kuo skiriasi nuo kitų šalių analogiškų desertų, pavyzdžiui, vokiečių „baumkūcheno“ ir daug kitų įdomių dalykų. Be to, jie ne tik gyvai pamatė visą kepimo procesą degant tikrai liepsnai, bet ir patys jame dalyvavo! Taip pat skanavo savo pačių kepto šakočio, mėgavosi arbata ir ragavo dar 2 rūšių pramoniniu būdu kepamų šakočių bei apsilankė unikaliame Šakočių muziejuje. Tai buvo ne tik saldi pramoga, bet ir galimybė įgyti naujų žinių apie Lietuvos kulinarinį paveldą.

[:RU]

3 октября ученики начальной школы побывали в Друскининкай, где приняли участие в эдукационной программе “Показательная выпечка шакотиса”. Ребят познакомили с интересными фактами из истории возникновения и распространения этого лакомства, они узнали, как и из чего его пекут, чем он отличается от аналогичных десертов других стран, например, от немецкого баумкухена. Кроме этого, они не только увидели весь процесс приготовления шакотиса, но и сами смогли в нём поучаствовать. Побывали ребята и в Музее  шакотиса. Но самое приятное ожидало их в конце программы – они смогли насладиться вкусом этого лакомства, запивая его ароматным чаем. Эдукационная программа дала возможность ученикам получить новые знания, узнать о профессии кулинара и получить удовольствие от вкусного десерта.

[:]

Skip to content