Menu Close

ĮDOMI CHEMIJOS PAMOKA „VARŠKĖS GAMYBA”

Manote, gaminti naminę varškę reikia daug laiko ir tai pernelyg sudėtinga? IIG klasės mokiniai įsitikino, kad iš tiesų tai labai paprasta ir greita, o varškė labai skani ir naudinga, be konservantų ir kitų nemalonių ir neskanių priedų.
Technologijų pamokų metu mokiniai ieškojo informacijos internete apie Lietuvos kulinarinį paveldą iki XIX a., sprendė kryžiažodį, kurio atsakymas buvo užuomina į lapkričio 15 d. vyksiantį tyrimą, kurio metu mokiniai siekė ištirti maisto priedų efektyvumą pieno traukinimui gaminant varškę. Chemijos pamokos metu mokiniai kaitino pieną, ruošė vienodo tūrio mėginius, į kuriuos dėjo pasirinktus maisto priedus esančius ant darbo stalų. Pagamintus varškės mėginius nusunkė, svėrė, vertino juslines savybes, kurių vertinimas mokiniams teikė daug emocijų.
Skip to content