Menu Close

EUROPOS KALBŲ DIENA VALČIŪNŲ GIMNAZIJOJE

2022 metai – Europos jaunimo metai! Europos Sąjunga jauniems žmonėms suteikia daugybę galimybių keliauti, pažinti, mokytis ir sužinoti. Lietuvių liaudies išmintis sako: „Ką jaunas išmoksi, visą amžių žinosi“. 

Nepraleido progos pasimokyti, naujų dalykų išmokti ir Valčiūnų  gimnazijos mokiniai. Per istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokas IG, IIG ir IIIG  klasių mokiniai dalyvavo protmūšiuose, kurių metu pagilino žinias apie Europos valstybes, jų kalbas, tradicijas. Išmoko naujų posakių, mokėsi pasisveikinti, atsisveikinti kitomis kalbomis. Gimnazistams ypač patiko  įgarsinimų mįslės: prancūzų, latvių, nyderlandų, suomių kalbomis. 

Dvi savaites gimnazijos mokiniai skaitė laisvai pasirinktą Europos šalies literatūros kūrinį bei turėjo galimybę dalyvauti Europos kalbomis parašytų kūrinių iliustracijų kūrimo konkurse. Vertinimo komisijai teko nelengva užduotis atrinkti geriausius darbus. Pradinių klasių grupėje mokiniai iliustravo prancūzų rašytojo Šarlio Pero pasaką “Pelenė”. Už geriausius darbus gimnazijos padėkos raštus ir apdovanojimus gavo 4 klasės mokinė Snežana Rynkevič, 3 klasės mokinės Sofija Anufrijeva ir Elmira Bicer. Dėkojame visiems pradinių klasių mokiniams, dalyvavusiems piešinių konkurse.  

5-8, IG-IVG klasių mokiniai iliustravo švedų rašytojos Astrid Lindgren kūrinį “Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo”, prancūzų rašytojo Antuano de Sent Egziuperi “Mažąjį princą”, vokiečių brolių Grimų  pasaką “Brėmeno muzikantai”, anglų-airių rašytojo Džonatano Svifto “Guliverio kelionės” bei anglų rašytojo Viljamo Šekspyro kūrinius – 5 sonetą bei dramą “Hamletas”. Konkursą laimėjo ir gavo apdovanojimus 5 klasės mokinys Mikolaj Falevič, IIG klasės mokinė Margarita Sokolova ir IG klasės merginų komanda.  

Sakoma, kad kalbų mokėjimas atveria naujas mokymosi ir verslo galimybes, padeda lengviau pažinti kitas kultūras, skatina tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą. Taigi, mokykimės kalbų! 

[:]

Skip to content