Menu Close

EUROPOS KALBŲ DIENA

2023-ieji – Europos įgūdžių metai, o kalbų mokėjimas – vienas svarbiausių įgūdžių. Mokytis naujų kalbų naudinga visiems, nepaisant amžiaus, darbo pobūdžio ar gyvenamosios vietos. Kalbų mokėjimas atveria daugiau galimybių įsidarbinti, mokytis, pažinti pasaulį, bendrauti ir surasti draugų, plėtoti verslą, dalintis žiniomis ar išspręsti iškilusias problemas. Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena! Šios dienos išvakarėse IIIG-IVG klasių mokiniai kartu su mokytoja Rasa Jachimovičiene nuvyko į Vilniaus Europos informacijos centrą. Jaunimo Europos komandos nariai  supažindino gimnazistus su jaunimo galimybėmis Europos Sąjungoje, programa ,,# DiscoverEU“, skirta 18-mečiams ES piliečiams, kuri suteikia galimybę nemokamai keliauti po Europą, sužinoti apie jos kultūros paveldą, istoriją ir susipažinti su žmonėmis iš viso žemyno. Buvo paminėta, kad reikia dalyvauti loterijoje, pildyti anketą ir keliauti po ES traukiniais. Kita 18-30 metų asmenims skirta programa yra Europos Solidarumo korpusas. Ši programa suteikia galimybę savanoriauti arba dirbti užsienyje, įgyvendinant Europos bendruomenės ir gyventojams naudingus projektus. Savanoriaujama neatlygintinai, tačiau padengiamos kelionės, apgyvendinimo, sveikatos, transporto ir kt. išlaidos. Tai galimybė pažinti kitos šalies kultūrą, išmokti ar patobulinti kalbą, pakeliauti ir padėti žmonėms. Taip pat buvo priminta ir visiems jau gerai žinoma Erasmus+ programa, skirta mokymuisi, inovacijoms, dalijimuisi patirtimi.

Kadangi atvykome paminėti Europos kalbų dieną, tai mokiniams buvo surengtas protmūšis apie Europos šalis. Protmūšio klausimai buvo nelengvi, tačiau labai įdomūs. Mokiniai buvo suskirstyti į 4 komandas ir turėjo atsakyti į dviejų turų klausimus. Sumaniausi pasirodė „Europos“ komandos atstovai: Nikita S., Vadim M., Viktorija V. ir Karol J. Šaunuoliai!

Ši netradicinė pamoka kitoje erdvėje buvo naudinga, įdomi ir ypač aktuali vyresniųjų klasių mokiniams, taip pat ir MEPA projekto dalyviams.

MEPA projekto koordinatorė Rasa Jachimovičienė

Skip to content