Menu Close

EUROPOS DIENA VALČIŪNŲ GIMNAZIJOJE

#MEPALIETUVA 

Valčiūnų gimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, todėl, kaip ir kiekvienais metais, šventė Europos dieną. Tai proga įvertinti Europos vienybės ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje svarbą, taip pat prisiminti ir puoselėti ES vertybes, tokias kaip taika, žmogaus teisės, laisvė, demokratija ir lygybė. Renginyje dalyvavo 5-8, IG-IVG klasių mokiniai, kurie šauniai pristatė ES šalis. Gimnazijos mokiniai šoko nacionalinius graikų, ispanų, portugalų, čekų  šokius, skaitė vokiškai, vaidino. Taip pat mokiniai paruošė patiekalus, būdingus pristatytų šalių virtuvei. Visų mokinių pasirodymai buvo originalūs, kūrybiški, išradingi.

Tačiau komisija nusprendė I vietą skirti IG klasės mokiniams, kurie įdomiai pristatė elegantiškąją Prancūziją, suvaidino vaidybinę miniatiūrą, labai estetiškai pristatė nacionalinį patiekalą. Antri buvo 6 klasės mokiniai, jie parengė įdomią ir informatyvią pateiktį  ir sušoko ispanišką  šokį flamenko. Trečia vieta pasidalino  7 ir IIG klasių mokiniai. Buvo smagu stebėti kaip septintokai šoka portugalų liaudies šokį, o dešimtokai – čekišką polką. Renginio pabaigoje mokiniai noriai įsitraukė į viktoriną, sužinojo naujų faktų apie Lietuvos įstojimą į ES ir parodė savo žinias.

Europos dienos šventėje dalyvavusi gimnazijos bendruomenė net tik daugiau sužinojo apie Europos Sąjungos šalių kultūrą, papročius, tradicijas, bet ir šauniai praleido laiką.

  Projekto koordinatorės Rasa Jachimovičienė ir Ina Miloš

Skip to content