ISTORIJOS IR BIOLOGIJOS STEAM PAMOKA VILNIUJE

Gegužės 31 dieną IIG ir IVG klasių mokiniams vyko STEAM istorijos ir biologijos pamoka Vilniaus Bernardinų sode. Mokiniai susipažino su sodo istorija, architektūra, augalais, kurie įrašyti į Raudonąją knygą. Sužinojo, kad Bernardinų sodas, seniau dar vadintas Sereikiškių parku – parkas įsikūręs pačioje miesto širdyje Senamiestyje, kad vasaros metu parkas atgyja, čia vilniečiai ir miesto svečiai mėgsta pasivaikščioti, pabėgioti, pasportuoti ar paplaukioti Vilnele baidarėmis, išsiaiškino, kad XII – XIV a. Sereikiškių parko vietoje buvo Šventosios giraitė. Į Vilnių atkeliavus bernardinų vienuoliams, Šventosios giraitė buvo iškirsta ir atiduota jiems. Čia jie iki XIX a. vidurio buvo įsirengę daržus, sodus, tvenkinius, kanalus ir dekoratyvinį parką. Pasiskirstę į 2 komandas mokiniai atliko įvairias užduotis: ieškojo seniausio Vilniaus ąžuolo ir išsiaiškino, kiek jam metų, atpažino dešimt sode augančių žydinčių augalų, mokėsi juos pasakyti lietuvių kalba, surado fontaną, netoli sodo esančią gotikinę bažnyčią, Užupio tiltą, Bernardinų sode, ties vartais, gimnazistai rado ir Šv. Brunono Bonifaco gatvę, išsiaiškino, kuo Brunonas Bonifacas susijęs su Lietuvos istorija. Pamoka tęsėsi keliaujant po Vilniaus miestą ir ieškant istorinių paminklų, prie kurių mokiniai nusifotografavo, papasakojo, kuo paminklai svarbūs, apskaičiavo, kokiame amžiuje gyveno įžymūs žmonės, įamžinti paminklais. Buvo smagu, naudinga, pamokos metu mokiniai pagilino ne tik biologijos, istorijos, bet ir lietuvių kalbos ir matematikos žinias. Taip pat mokiniai patvirtino, kad Bernardinų sodas yra vienas gražiausių atokvėpio kampelių Vilniaus senamiestyje, kuriame verta pabūti.
Biologijos mokytoja Diana Bucinskiene
Istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė