Menu Close

EDUKACINĖ IŠVYKA „VILNIUS KULTŪROS KRYŽKELĖJE“

Kovo 31 d.   6-7 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje „Vilnius kultūros kryžkelėje“, skirtoje Lietuvos sostinės 700 metų jubiliejui. Mokiniai susipažino su Vilniaus istoriniu centru – senamiesčiu, sužinojo, kad Vilniaus senamiestis – didžiausias Rytų Europos senamiestis su puikiais gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo stiliaus pastatais, kad Vilnius yra laikomas daugiakultūriu miestu, nuo seniausių laikų atviru visoms tautoms ir religijoms. Taip pat sužinojo, kaip yra saugomi senieji pastatai ir paminklai, kiek ir kokių yra naujų paminklų Vilniuje. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kad prie miesto augimo prisidėjo ne tik lietuviai. Kitos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tautos taip pat darė įtaką Vilniaus augimui savo įvairialypėmis kultūromis bei religijomis. Išvykos metu mokiniai aplankė didingąją Katedros aikštę, Prezidentūros rūmus, Vilniaus universitetą, prie Lenkų universiteto apžiūrėjo paminklą “Lenkų rokas”, Vilniaus senamiesčio žemėlapį, miesto gyvenimo širdį – Rotušės aikštę, stebuklais garsėjančiu Švč. Mergelės paveikslu Aušros vartuose, pasigrožėjo viena už kitą ištaigingesnėmis bažnyčiomis, pasivaikščiojo po žydų kvartalą, pamatė daug Vilniaus senamiesčio įdomybių. Edukacinė išvyka buvo labai įdomi ir naudinga. Mokiniai patobulino savo žinias apie Vilniaus senamiesčio istoriją ir kultūrą. Taip pat mokiniams dar kartą akcentuota, kad šiais metais Vilnius švenčia puikų ir garbingą 700 metų jubiliejų.

Klasių vadovai Natalja Zmejevskaja, Jelena Andrejeva

Skip to content