Menu Close

EDUKACINĖ IŠVYKA Į LATVIJĄ

Birželio 19-20 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai, lydimi direktoriaus I. Voiniušo ir  mokytojų I. Miloš ir R. Jachimovičienės, vyko į kaimyninę šalį – Latviją. Pirmiausia apsilankėme  atstatytoje renesanso epochos Bauskės pilyje, kuri susideda iš griuvėsių, atstatyto apžvalgos bokšto ir Kuržemės hercogo rezidencijos. Pilis pirmąkart paminėta rašytiniuose šaltiniuose XV a. pirmoje pusėje, kurią pastatė Livonijos ordinas.  Lankytojams atidaryta svetainė ir prezentacijų salė, virtuvė ir holas, gyvenamas kambarys, rūsys, arklidė ir sargo kambarys. Iš viso 28 erdvės, kuriose vyksta archeologijos radinių, meno dirbinių  parodos, edukacijos. Abejingų nepaliko viduramžių drabužių paroda ir mistika apipinti pilies rūsiai. Tęsėme kelionę į Jūrmalą, vieną didžiausių Baltijos šalių kurortą, kuris turi Sveiko miesto statusą. Kurorto balto smėlio paplūdimiai driekiasi apie 30 km. Net keli kurorto paplūdimiai yra pelnę Mėlynosios vėliavos statusą, o tai pažymi paplūdimio kokybę, jog šis paplūdimys atitinka tarptautinius standartus. Mokiniai išsimaudė jūroje, beje, vanduo visada šiltesnis nei Palangoje, bangos ir vėjas mažesnis, pasivaikščiojo nuostabiame paplūdimyje ir sužinojo, kad  Jūrmala – vienas didžiausių istorinės medinės architektūros paveldo paminklų turintis miestas Latvijoje, kur į architektūros paminklų sąrašą įtraukti virš 400 pastatų. Kitą dieną patraukėme į Latvijos sostinę – Rygą. Pamatėme nuostabią gotikinę šv. Petro bažnyčią, šv. Jokūbo bei Rygos katedras, įspūdingą Dauguvos upę. Savo edukacinę pažintį su Latvija pratęsėme Rygos zoologijos sode. Zoologijos sodas įsikūręs Mežaparke, Kyšezero ežero pakrantėje. Šis 20 ha plotą užimantis zoologijos sodas buvo įkurtas XX a. pradžioje, o dabar čia gyvena įvairiausių rūšys gyvūnų – žinduoliai, paukščiai, žuvys, bestuburiai, amfibijos ir reptilijos. Daugiau kaip 40 šių rūšių yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Viso čia įkurdinta daugiau kaip 3500 gyvūnų, kurių skaičius kasmet didėja, nes į zoologijos sodą vis atkeliauja nauji gyventojai. Valčiūnų gimnazijos mokiniams ypač patiko pelikanai, flamingai, papūgos, beždžionės, begemotai, tigrai, kupranugariai, žirafos. Tropikų pasaulio gyventojai ir pakerėjo mokinius. Jie stebėjosi neregėtos išvaizdos vabalais, driežais, nykštukiniais krokodilais, baliniais vėžliais, varanais, gyvatėmis, skorpionais. Zoologijos sode yra ir įprastų ūkio gyvūnų kampelis, kuriame ganosi ožkos, avys, kiaulės, karvės ir triušiai. Taip pat įrengtas akvariumas, terariumas, ruonių baseinas. Mokiniai  ne tik žavėjosi, stebėjosi zoologijos gyventojų gausa, bet turėjo atlikti keletą įvairių užduočių: atpažinti, surasti gyvūnus ir juos apibūdinti.

Edukacinė išvyka išties buvo ir smagi, ir naudinga, pilna įspūdžių! Jos metu mokiniai ne tik linksmai leido laiką, bet stebėdami, tyrinėdami, įgijo naujų žinių, patyrė gerų emocijų. Taip pat lavėjo bendravimo ir bendradarbiavimo, komandinio darbo įgūdžiai, buvo ugdomos įvairios kompetencijos.

Skip to content