Menu Close

AČIŪ UŽ DRĄSĄ! AČIŪ UŽ LAISVĘ!

Įvairios veiklos: netradicinės istorijos, pilietiškumo pagrindų, lietuvių kalbos ir literatūros, muzikos pamokos, skirtos Laisvės gynėjų dienai, – gimnazijoje vyko jau nuo pirmadienio. Gimnazijos mokiniai rengė plakatus, piešė piešinius, kūrė virtualius Sausio  13-osios atminimo atvirukus, dalyvavo nuotolinėje pamokoje “Sausio 13-oji, liudininkų akimis”. Laisvės gynėjų dieną gimnazijos fojė degė atminimo žvakutės,  skambėjo patriotinės dainos ir buvo rodoma  vaizdinė medžiaga apie tragiškus 1991 metų įvykius.

Taip pat IG ir IIG klasių mokiniai kartu su istorijos mokytojomis I. Miloš ir R. Jachimovičiene dalyvavo  netradicinėje istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokoje Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje.  Tikslas – prasmingai paminėti Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną ir aplankyti šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojimu ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Gimnazistai aplankė ir 1991 metų parlamento gynėjams pagerbti ir žuvusiųjų Laisvės gynėjų atminti įamžintus  šalia Lietuvos Respublikos Seimo rūmų ir pačiuose rūmuose  įrengtus atminimo ženklus – Sausio 13-osios memorialą, memorialines lentas, barikadų vietas žyminčias aplink rūmus pastatytus  granitinius stulpelius, parlamento gynybą menančią šalia Lietuvos Respublikos Seimo rūmų esančią gatvę, pavadintą Gynėjų vardu.

Skip to content