Menu Close

Tolerancijos diena išaušo mokyklojeДень толерантности в школе

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau tryliktus metus inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Prie šios gražios ir kilnios akcijos prisijungė ir Valčiūnų vidurinės mokyklos bendruomenė.

Žodis „tolerancija“ reiškia pakantumą kitam, kitokiam, gebėjimą gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia.

Būtent tokia intencija ir vadovavosi Tolerancijos dienos  organizatoriai, 5-12 klasių mokiniai, kurie š. m. lapkričio 16 dieną pravedė renginį, skirtą šiai dienai paminėti. Renginio metu skambėjo gražūs žodžiai apie tolerantiškumą, o susirinkę mokyklos aktų salėje bendruomenės nariai buvo raginami atkreipti dėmesį į pakantumą Kitokiam ir Kitokiai, prisiminti, kad visi esame Skirtingi, bet Lygūs.

Tikėkimės, kad pakantumas kitam, kito supratimas gyvuos mūsų širdyse ne tik akcijos renginių metu, bet ir ištisus metus.

Международный день толерантности отмечается в Литве уже в тринадцатый раз. Этот праздник  возник 16 ноября 1995 года после подписания ЮНЕСКО Декларации принципов толерантности (терпимости), в которой говорится о том, что все люди разные, но все равны в правах и достоинствах. Слово „терпимость“ означает  уважение, понимание, принятие многообразия культур, способов проявлений индивидуальности и форм самовыражения. Именно этими принципами и руководствовались организаторы проведения Дня толерантности в нашей школе. В подготовке и проведении мероприятия приняли участие ученики 5-12 классов. Со сцены звучали проникновенные слова о необходимости быть добрее и терпимее друг к другу, о важности человеческого участия и поддержки тех, кто нуждается в помощи.

 Мы все разные, но мы – вместе! Хотелось бы, чтобы об этом  вспоминали не только в День толерантности, хотелось бы, чтобы это утверждение стало основным принципом человеческого общежития.

Skip to content