Menu Close

SU 700-UOJU GIMTADIENIU, VILNIAU!

Sausio 25-oji Vilniaus gimtadienis – 700 metų jubiliejus. Šios gražios progos išvakarėse IG-IIG klasių mokiniai kartu su istorijos mokytojomis I. Miloš ir R. Jachimovičiene leidosi į netradicinę istorijos pamoką po Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį ir miesto senamiestį. Gimnazistai  aplankė VU biblioteką, kuri įkurta 1570 m. ir iki šių dienų išlikusi autentiškose erdvėse, daug sužinojo apie Pranciškaus Smuglevičiaus, Joachimo Lelevelio, Baltąją (observatoriją) sales, grožėjosi įspūdinga tų salių sienų tapyba. Aplankė ir Vilniaus universiteto P. Skargos kiemą, Šv. Jonų bažnyčią ir kitus universiteto kiemelius. Kvapą gniaužė nuostabūs mūsų sostinės vaizdai, kuriais pasidžiaugti mokiniai galėjo užlipę į senosios astronomijos observatorijos bokštą.

Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kad Šv. Jonų bažnyčia – tai centrinio Vilniaus universiteto ansamblio ašis, kurioje vyksta pagrindiniai Universiteto renginiai: mokslo metų atidarymas ir uždarymas, rektoriaus inauguracija, diplomų įteikimai ir kiti svarbūs įvykiai. Smagu, kad galima užlipti  ir  į Šv. Jonų bažnyčios varpinę.

Vaikščiodami po vieną iš didžiausių ir gražiausių senamiesčių Vidurio ir Rytų Europoje mokiniai galėjo pasigėrėti pastatų didingumu, stabtelėjo  Katedros aikštėje, prie kunigaikščio Gedimino paminklo, ištaigingų Prezidentūros rūmų,  pasigrožėjo nuostabiu renesansiniu Alumnato kiemu,  aplankė miesto gyvenimo širdį – Rotušės aikštę, pasigrožėjo viena už kitą ištaigingesnėmis bažnyčiomis, pasivaikščiojo po žydų kvartalą.

Vilniaus gimtadienio dieną Valčiūnų gimnazijos  1-4 klasėse vyko netradicinės lietuvių kalbos pamokos: mokiniai žiūrėjo animacinį filmuką ,,Legenda apie Vilniaus įkūrimą“, dalyvavo virtualioje kelionėje po sostinę.  Mokiniai atliko įvairias kūrybines užduotis: klajodami labirinto takais ieškojo Gedimino kelio pas Lizdeiką, lipo į Gedimino bokštą, spalvino geležinį vilką. Pirmokėliai pagal filmuotą piešimo instrukciją patys mokėsi piešti Gedimino bokštą. 5-6 klasių mokiniai susipažino su Vilniaus atsiradimo istorija, sprendė kryžiažodžius, spalvino virtualioje aplinkoje Dailės muziejaus vitražus, litografijas ir žymių Lietuvos tapytojų paveikslus. Taip pat  šeštokai dalyvavo integruotoje istorijos ir technologijų pamokoje, kurioje dar daugiau sužinojo apie Vilnių ir pagamino Gedimino bokšto maketą. 8, IIIG klasių mokiniai kūrė virtualius sveikinimo atvirukus.  Per integruotą ekonomikos ir pilietiškumo pagrindų pamoką IG ir IIG klasių mokiniai dalyvavo  kahoot viktorinoje „Vilnius“,  IIIG – IVG klasių mokiniai  nagrinėjo istorinius šaltinius: Gedimino laiškus Europos miestams, popiežiaus laiškus Gediminui, Lietuvos metraščio ištraukas. Lietuvių kalbos kabinete parengtas stendas, skirtas Vilniaus gimtadieniui.

Džiaugiamės, kad  pavyko turiningai ir prasmingai paminėti  Vilniaus gimtadienį ir dar daugiau sužinoti apie mūsų mylimą sostinę – Vilnių.

Istorijos mokytojos

Skip to content