Menu Close

Noriu tapti karininku… Хочу стать военным…

Penktadienį, gegužės 10 dieną, 9-11 klasių mokiniai lankėsi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Pažintinės ekskursijos metu buvo sužinota labai daug: kas gali būti karininku, kokius tam reikia išlaikyti profesinio tinkamumo testus, kaip kariūnai gyvena, kaip mokosi ir ilsisi,  kokiuose renginiuose dalyvauja ir kokias knygas skaito, apie ką svajoja, už ką yra skatinami, o už ką – baudžiami. Kariūnai pirmakursiai noriai ir įdomiai pasakojo apie savo pasirinktą gyvenimo kelią. Juk Akademijoje rengiami ginkluotųjų pajėgų vadai-lyderiai, puoselėjamos geriausios Lietuvos kariuomenės tradicijos, teikiamas universitetinis ir karinis išsilavinimas. Buvo labai įdomu, o kartu ir prasminga, nes dabartiniai kariūnai – būsimieji karininkai, nuo kurių profesinio pasirengimo priklauso mūsų ramus ir taikus gyvenimas. Ačiū jiems už drąsą ir ištvermę, už pasiaukojimą ir meilę Tėvynei!

Tuo pačiu mokiniai lankėsi ir Antakalnio kapinėse, padėjo gėlių ant žymių žmonių kapų.

Mokytojos Ina Miloš ir Stanislava Jautakienė

В пятницу, 10 мая, ученики 9-11 классов посетили Литовскую военную академию имени генерала Йонаса  Жемайтиса. Во время экскурсии ребята узнали много интересного и полезного, например: кто может стать военным, какие тесты на профпригодность для этого нужно сдать, как живут, учатся и отдыхают курсанты, в каких мероприятиях участвуют и какие книги читают, за что их поощряют и за что наказывают, о чём они мечтают и к чему стремятся. Первокурсники с гордостью  рассказывали о своей будущей профессии, ведь в Военной академии  учится будущий руководящий состав вооружённых сил, здесь хранят и поддерживают лучшие традиции Литовской армии, получают одновременно  высшее университетское и военное образование. Сегодня они курсанты, а завтра от них будет зависеть наша спокойная, мирная жизнь.

После посещения Литовской военной академии  ученики отправились на Антакальнисское кладбище, где возложили цветы на могилы известных людей.

 Учителя Инна Милош и Станислава Яутакене

Skip to content