Menu Close

NETRADICINĖ VILNIAUS ISTORIJOS PAMOKA „SENIEJI AMATAI VILNIUJE“

Vakar 5 klasės mokiniai lankėsi Vilniaus senamiestyje, kur savo akimis pamatė gotikinio stiliaus Šv. Onos bažnyčią, Adomo Mickevičiaus paminklą, pasisvečiavo Užupio respublikoje, susipažino su jos konstitucija. Toliau mokiniai užsuko į menininkų kvartalą prie Vilnelės upės. Tibeto skvere apžiūrėjo kompoziciją „Prieglobsčio link“, sukurtą rašytojos Jurgos Ivanauskaitės kūrinių motyvais. Sužinojo, kad 2013 ir 2018 metais skvere lankėsi Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama XIV. Čia auga ir jo pasodinta „Everest“ rūšies obelaitė. Toliau mokiniai keliavo į Lietuvos nacionalinį muziejų, kur dalyvavo netradicinėje Vilniaus istorijos pamokoje „Senieji amatai Vilniuje“: sužinojo apie Vilniaus amatininkų cechų istoriją, apie tai, kokį kelią turėjo nueiti amatininkas, norėdamas tapti cecho meistru; apžiūrėjo senosios keramikos, stiklo, odos, juvelyrikos dirbinius ir sudalyvavo STEAM amatininkų kūrybinėse dirbtuvėse. Buvo smagu parsivežti į namus savo rankomis pagamintus dirbinius. 

Skip to content