Menu Close

[:lt]NETRADICINĖ LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA VALČIŪNŲ GIMNAZIJOJE[:]

[:lt]

Laisvės gynėjų dienos 30-metį  Valčiūnų gimnazijoje  minėjome netradiciškai.  Sausio 13-ąją gimnazijoje vyko netradicinė diena, skirta Sausio įvykiams prisiminti. Minėdami Laisvės gynėjų dieną prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir 8 val. ryto dešimčiai minučių languose uždegėme žvakeles žuvusiųjų atminimui. Tiesa, namuose, kartu su savo artimaisiais, nes mokomės nuotoliniu būdu.

Šią netradicinę dieną Valčiūnų gimnazijoje buvo vykdomos įvairios veiklos: mokiniai žiūrėjo filmus apie Sausio 13-osios įvykius ir juos aptarė su klasės vadovais.  Gimnazinių klasių mokiniai, padedami istorijos bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų, įsitraukė į kūrybinį procesą – elektroninės knygos apie Sausio 13-ąją kūrimą. IG-IVG klasių mokiniams vyko virtuali istorijos pamoka ,,Aš išsaugosiu laisvę” online. Istorijos mokytoja R. Jachimovičienė apžvelgė svarbiausius 1990-1991 metų istorijos įvykius ir priminė, kad  laisvė – tai galimybė būti savimi ir  turėti savo kelią. Po istorijos pamokos mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Ką žinau apie Sausio 13-ąją?”online. 

5-6, 7-8 klasių mokiniai rungėsi Kahoot viktorinoje ,,Lietuvos istorija”, kurią parengė istorijos mokytoja I. Miloš. Užduotys  parengtos tikslingai, kad mokiniams padėtų labiau  pažinti ir suprasti mūsų valstybės istoriją.

Aštuntokai atliko kūrybinę užduotį ,,Laisvės žibintas”, pasitikrino, ką žino apie Lietuvą, jos vardo kilmę.

Laisvės gynėjų netradicinėje dienoje dalyvavo ir 1-4 klasių mokiniai. Žiūrėdami prezentacijas, video filmus, mažieji prisiminė, kuo svarbi mums Sausio 13-oji ir kas tą naktį įvyko. Mokiniai turėjo galimybę pažaisti ir, tėveliams padedant, atsakyti į 7 klausimus apie Laisvės gynėjų dieną. Taip pat pradinių klasių mokiniai atidarė kūrybines dirbtuves ,,Su meile Lietuvai”. Vaikai piešė, lipdė iš įvairių medžiagų, kūrė, gamino  darbus  apie Lietuvą ir jos didvyrius, gynėjus, taip pat iliustravo Lietuvos himną.

Per technologijų pamokas 5-8 klasių mokiniai  kūrė virtualius  plakatus ,,Niekada neužmiršiu”, karpė, klijavo neužmirštuoles, gamino  emblemas.

Netradicinę dieną  užbaigė vokalinio ansamblio ,,Sonata” dainuojamos pačios gražiausios apie Lietuvą ir Lietuvai dainos karaokė.

Per fizinio ugdymo pamokas mokiniai prisijungė prie virtualaus  pagarbos bėgimo, skirto  Sausio 13-osios trisdešimtmečiui. Tikslas –  skiepyti meilę ir pilietinę pareigą Tėvynei, prisimenant kovas už jos Laisvę ir Nepriklausomybę.

Pilietiškumas neatsiranda savaime, jis yra vertybė, kurios mokomės. Pilietiškumas, patriotiškumas  stiprinamas įvykiais ir jų vertinimu. Šiandien, Sausio 13-ąją,  mes buvome pilietiški ir tuo labai didžiuojamės.

Istorijos mokytojos  I. Miloš ir R. Jachimovičienė

[:]

Skip to content