Menu Close

NETRADICINĖ DIENA, SKIRTA VASARIO 16-AJAI PAMINĖTI

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, vasario 8 diena Valčiūnų gimnazijoje buvo paskelbta netradicine ugdymo diena. 6-7, IG-IVG klasių mokiniai aplankė Istorinę Lietuvos Prezidentūrą ir Kauno IX fortą. Lankantis Istorinėje Prezidentūroje  mokiniams buvo priminta apie Lietuvos valstybės atkūrimo ištakas, aptartas Vasario 16-osios signatarų indėlis į Lietuvos laisvę, nelengvas kelias link nepriklausomybės. Visi galėjo įsitikinti, kad tikrai nėra geresnės vietos susipažinti su šimtamete Lietuvos Prezidento institucija bei istoriniais Prezidento rūmais, kuriuose ir susiformavo Lietuvos Prezidentų darbo ritualai ir tradicijos. Mokiniai vaikščiojo koridoriais, kuriais šimtus kartų žengė LR prezidentai: Kazys Grinius, Aleksandras Stulginskis, o Prezidento Antano Smetonos kojos mynė Prezidento rūmų slenkstį tūkstantį ir daugiau kartų. Istorinėje Prezidentūroje  išgirdome istorijų apie pasiaukojančią tarnystę visuomenei, tačiau kartu ir ištikimybę savo įsitikinimams. Šaunios gidės papasakojo, kokia buvo Prezidento rūmų kasdienybė, kokias pareigas prezidentai turėjo atlikti, kokius lemtingus sprendimus jiems teko priimti. Taip pat mokiniai pavaikščiojo po Laisvės alėją, o iš istorijos pamokų jau žinojo, kad  Vasario 16-oji pažymėta ne tik Lietuvos Nepriklausomybės atgavimu, tačiau ir kita reikšminga sukaktimi, susijusia su Kauno kaip Laikinosios sostinės statusu. Lygiai prieš 104 metus, 1919 m. vasario 16 d., lietuvišką tapatybę įgavo Kauno simbolis – Laisvės alėja.

Ekskursijos po Kauno IX fortą metu Valčiūnų gimnazijos mokiniai susipažino su skirtingais istorijos laikotarpiais: nuo Kauno tvirtovės iki nacių okupacijos Lietuvoje. Gidės pristatė Kauno tvirtovės istoriją, papasakojo apie IX forto statybas, ginkluotę, kitus Kauno tvirtovės fortus, Vokietijos ir Rusijos imperijų kariuomenes I pasaulinio karo metu. Mokiniai aplankė ir  unikalius IX forto elementus – gynybinę sieną, perbėgo požeminiais koridoriais. Vėliau apsilankė IX forto pasimatymų kambaryje, kalinių kamerose ir karceriuose. Ekskursijos metu supažindinta su pirmąja sovietine okupacija ir vienu tragiškiausių IX forto periodų – nacių okupacija Lietuvoje. Apžvelgtos ekspozicijos apie masines žudynes IX forte ir Lietuvoje, kalinių pabėgimą iš IX forto, Kauno getą bei jo gyventojų likimus, žydų gelbėtojus.

 O 5 klasės mokiniams netradicinė diena prasidėjo Vilniaus Katedros aikštėje. Prie Mindaugo paminklo prisimintas Lietuvos valstybingumo kelias ir Karalystės atsiradimo reikšmė. Prie Gedimino paminklo – Vilniaus miesto įkūrimo legenda ir Gedimino  laiškai, rašyti  Europos miestams, nes būtent todėl sausio 25 dieną  Vilnius šventė savo 700 metų jubiliejų. Penktokai dalyvavo ir ekskursijoje Valdovų rūmuose. Ten išgirdo apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidenciją  ir jos teritorijos raidą valstybės bei Europos istorijos kontekste, pasivaikščiojo po įspūdingą archeologinį rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėjo išlikusius autentiškus mūrus ir šioje teritorijoje aptiktus unikalius radinius. Ekskursija tęsėsi menėse ir privačiuose apartamentuose su atkurtais istoriniais vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko interjerais. O iš Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelės grožėjosi ypatingu vaizdu ne tik į Vilniaus senamiestį, bet ir kitus Vilniaus rajonus. Penktokai grįžo pilni įspūdžių ir ketinimų toliau pažinti Lietuvos lankytinas vietas  bei muziejus.

Ši netradicinė diena Valčiūnų gimnazijos mokiniams buvo pilna įspūdžių, naujų atradimų ir žinių.

Skip to content