Menu Close

[:lt]Mes už sveiką gyvenseną![:]

[:lt]

ty1Siekiant pagerinti vaikų sveikatos rodiklius, skatinti su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, Valčiūnų vidurinėje mokykloje buvo inicijuota akcija „Sveikatingumo savaitė“, į kurią noriai įsitraukė tiek žemesnių, tiek vyresnių klasių vaikai.
Juk būtent jie yra labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis, o suaugusių žmonių požiūris į sveikatą formuojasi vaikystėje. Tad labai svarbu kuo anksčiau pradėti formuoti vaiko sveikos gyvensenos įgūdžius.

Ir ar nėra keista, vaikai mokykloje mokomi daugybės vairiausių dalykų: chemijos, fizikos, dailės, muzikos… Tačiau pamokų apie sveiką gyvenseną kažkodėl ne per daugiausia. O juk sveikata – vienas pagrindinių žmogaus gyvenimo kokybės rodiklių. Ji – didžiausia vertybė, kasdienio gyvenimo šaltinis. Gydytojai vieningai teigia – nesveikas gyvenimo būdas – raktas visoms ligoms. O vaikai išgyventi užterštoje ir greito maisto bei streso kupinoje aplinkoje iš mokyklos ateina neparuošti.

????????????????????????????????????

Pritardami gydytojams ir norėdami šiek tiek pagerinti esamą padėtį dėl mokinių apie sveiką gyvenimo būdą švietimo stokos, š. m. balandžio 26-29 dienomis, mūsų mokykloje vyko trumpos paskaitos, kurių metu buvo atskleistos sveiko gyvenimo ypatumai. Buvo diskutuota apie opiausias visų laikų problemas – nesveiką maistą, nenorą judėti, kenksmingas medžiagas.

Vadovaujami informacinių technologijų mokytojo metodininko Igorio Voiniušo mokiniai kūrė socialines reklamas, propaguojančias sveiką gyvenimo būdą. Sveikatingumo savaitės metu didelis dėmesys buvo skirtas aktyviam gyvenimo būdui, kurio mokiniai linkę vengti. O juk nuo žemo fizinio aktyvumo, nukenčia visos organizmo sistemos: silpsta atramos – judamasis aparatas, blogėja sąnarių aprūpinimas maisto medžiagomis, dėl to gali formuotis raumenų atrofija, netaisyklinga laikysena. Taip pat atsiranda širdies ir kraujagyslių sistemos problemų, sutrinka medžiagų apykaita, silpsta imunitetas, sumažėja atsparumas infekcinėms ligoms. Galima pastebėti, kaip blogėja vaikų pažintinė funkcija, sumažėja dėmesio koncentracija – o tai itin svarbu vaiko mokymuisi. Atsiranda nuotaikų kaita, padidėja dirglumas, sutrinka miegas. Siekdami, kad nors šiek tiek daugiau mokiniai „pamėgtų“ fizinį aktyvumą, vaikai buvo pakviesti į sporto aikštelę, kur vadovaujami kūno kultūros mokytojo Nikolajaus Ilkevičiaus bei kūno kultūros mokytojo praktiką mūsų mokykloje atliekančio Aleksandro Kirijenkovo, žaidė krepšinį, tinklinį, judrius žaidimus, dalyvavo estafetėse.
Norėtųsi tikėti, kad mokiniai ims atidžiau žiūrėt į savo sveikatą, stiprins ją ir ugdys sveikos gyvensenos įpročius.

Božena Tyčino,

Valčiūnų vidurinės mokyklos socialinė pedagogė

[:]

Skip to content