Menu Close

KOVO 11-OJI VALČIŪNŲ GIMNAZIJOJE

Laisvė – tai galimybė kurti gyvenimą…

Kovo 10-ąją Lietuvos Respublikos Seime, Kovo 11-osios Akto salėje,  vyko nacionalinis konkursas  „Lietuvos istorijos žinovas“, kuriame dalyvavo ir Valčiūnų  gimnazijos IIIG klasės mokinys Nikita Sionov ir IVG klasės mokinė Katrina Tarasevičiūtė. Konkurso tikslas – puoselėti Lietuvos valstybės istorinę atmintį.  Konkursas jau tapo tradiciniu, nes vyko devintą kartą. Dalyvaujantys konkurse mokiniai pasitikrino žinias,  pabendravo ir buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos Seimo įsteigtomis atminimo dovanėlėmis. Konkurso dalyvius atlydėję mokytojai buvo pakviesti į dr. Vilmos Akmenytės-Ruzgienės paskaitą „Sugrįžimas. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos sutartys. Ko moko sugrįžimo istorija?“

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena buvo paminėta ir Valčiūnų gimnazijoje. Penktokai spalvino piešinius, skirtus Laisvės dienai: iš popieriaus, lego kaladėlių gamino Gedimino bokštą;  aktyviai dalyvavo  viktorinoje apie Lietuvą. Gimnazijos fojė papuošė šeštokų sukurtas Laisvės medis. Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Kovo 11-oji?“, diskutavo, ką jiems reiškia tėvynė ir laisvė. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse gimnazijos jaunųjų pasieniečių būrelis (7, 8, IIIG kl.) išsiruošė į patriotinį žygį, kurį organizavo  VSAT Vilniaus pasienio rinktinė.  Startavę nuo Medininkų pilies, Jaunojo pasieniečio būrelio nariai kartu su VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnu Rolandu Meidumi ir Vilniaus oro uosto jaunesniąja specialiste Rima Zmitrovičiene ėjo  9 kilometrų trasos žygį: apie 2,5 km praėję palei valstybės sieną, toliau žygiavo nuostabiu kraštovaizdžiu, pasisvečiavo VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardoje, kopė į Aukštojo kalną. Jaunieji pasieniečiai finišavo prie Juozapinės kalno, čia šildėsi prie draugystės laužo, vaišinosi pasienietiška koše, kepė zefyrus ant laužo. Namo  grįžo truputį pavargę, bet sustiprėję fiziškai ir kupini gerų emocijų.

IG-IVG klasių mokinai dalyvavo nuotoliniame Vilniaus jaunimo užimtumo skyriaus organizuotame renginyje „Ugdyk pilietiškumą – rinkis darbą Lietuvai“, skirtame paminėti  kovo 11-ąją. Renginio metu mokinai susipažino su profesijomis, svarbiomis Lietuvai: ugniagesio, kario, pasieniečio, karo mediko.

Visos veiklos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, buvo naudingos, įdomios ir skatinančios dar kartą pažvelgti į savo istoriją, tautos vertybes.

Istorijos mokytojos

Skip to content