IŠRANDAME BATERIJĄ

Gegužės 5 d. mūsų gimnazijos 8 ir IIG klasių mokiniai vyko į netradicinę STEAM fizikos pamoką  Energetikos ir Technikos muziejuje.

Į monetų ir kitų įprastų daiktų paskirtį mokiniai pažvelgė kitu kampu! Ši pamoka – tai teorinė ir interaktyvi veikla apie tai, kaip atsirado pirmosios baterijos. Edukacinio užsiėmimo interaktyvioji dalis buvo paremta italų mokslininko Alessandro Voltos išrastu ir 1794 m. visuomenei pristatytu „Voltos elementu“, nuo kurio prasidėjo svarbiausi žmonijos išradimai elektros energetikos, chemijos srityse. Edukacijos metu mokiniai savarankiškai, iš lengvai prieinamų buitinių medžiagų (monetų, popieriaus, druskos ir vandens) gamino elementą, generuojantį nedidelę elektros energiją, galinčią įžiebti šviesos diodą. Mokiniai patyrė didžiulį kūrybiškumo džiaugsmą ir sėkmę – sukonstravo veikiančią bateriją.