Menu Close

EUROPOS DIENA VALČIŪNŲ GIMNAZIJOJE

Gegužės 9-ąją Lietuvoje ir visoje Europoje minima Europos diena. Lietuvos narystės ES dvidešimtmečio ir Europos dienos proga Valčiūnų gimnazijos bendruomenė taip pat prisijungė prie šios šventės. Visą savaitę gimnazijoje vyko įvairios veiklos, skirtos Europos dienai. Per istorijos pamoką 5 klasės mokiniai mokyklos kieme kreidelėmis piešė Europos šalių vėliavas, nurodė kiekvienos šalies sostinę. Taip pat penktokai dalino gimnazijos mokinių sukurtus lankstinukus, skirtus šiai ypatingai progai.

6 klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje istorijos ir geografijos pamokoje, kurios metu sužinojo apie ES valstybes,  piešė  valstybių vėliavas.  7 ir IG klasių mokiniai parengė informatyvų stendą apie Europos dieną ir Europos Sąjungą, jame naudingą informaciją  galėjo perskaityti visa gimnazijos  bendruomenė. IG klasės jaunesnieji ambasadoriai pravedė viktoriną  septintos klasės mokiniams apie Europos Sąjungą. O dešimtokai parengė įdomius Kahoot žaidimo klausimus. 6,7,8 klasių mokiniai žiūrėjo  Europos Parlamento biuro Lietuvoje Europos dienos proga dovanotą filmą GYVŪNŲ KARALYSTĖ (2023 m. Prancūzija, Rež. Thomas Cailley). Tai mokslinės fantastikos filmas, labai  mėgstamas jaunesnės auditorijos, paauglių. IIIG klasės mokiniai prisiminė teisę, nustatytą 1992 m. Mastrichto sutartimi, – asmenų laisvė judėti ir gyventi Europos Sąjungoje yra ES pilietybės pagrindas, pagal Šengeno susitarimus laipsniškai panaikinus vidaus sienas. Todėl gimnazistai pasiėmę ES žemėlapį, Europos Sąjungos vėliavas kvietė gimnazijos bendruomenę dalyvauti nuotaikingame žaidime apie laisvę judėti. Taip pat Valčiūnų gimnazijos 5-8, IG-IVG klasių mokiniai buvo pakviesti  jungtiniam, nuotaikingam šokiui – flashmobui.  

Dvyliktokai parengė pateiktis apie Europos dieną, Europos Sąjungą, Europos gamtą ir jas pristatė klasės draugams.  Per istorijos, teisės pagrindų pamokas  kalbėjo apie Europos Parlamentą, apie tai, kad ES atlieka svarbų vaidmenį diplomatijos srityje ir siekia skatinti taiką, stabilumą, gerovę, demokratiją, pagrindines laisves ir teisinės valstybės principus visame pasaulyje. Gimnazistai pasitikrino žinias Europos egzamine  ir dalyvavo šventėje prie Europos namų Vilniaus gatvėje, kuri vienai dienai tapo „Europos gatve“.  Mokiniai  dalyvavo smagiose veiklose: suko Europos laimės ratą ir laimėjo prizus, parsinešė foto priminimą apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus, Laiko kapsulėje įrašė savo prisiminimus ar palinkėjimus Lietuvai ir Europai.

Europos dienos šventė praėjo prasmingai ir džiaugsmingai. Sveikindami su Europos diena linkime taikos ir vienybės!

Vyresnieji ir jaunesnieji MEPA ambasadoriai

Skip to content