Menu Close

Edukacinė kelionė į KaunąЭкскурсия в Каунас

 Sakoma, kad vienu šūviu dviejų zuikių nenušausi, tačiau  Valčiūnų vidurinės mokyklos 5-12 klasių mokiniams tai pavyko.  Lapkričio 22 d. mokiniai kartu su mokytojais išvyko į edukacinę kelionę į Kauną. Šios kelionės tikslas – paminėti 2 svarbias Lietuvos istorijai datas: Lituanikos skrydžio per Atlantą 80-metį beiLietuvos žydų genocido dienos  ir Vilniaus geto likvidavimo 70-ąsias metines.  Pirmiausia mokiniai apsilankė Lietuvos aviacijos muziejuje, susipažino su Lietuvos aviacijos istorija, aviacine technika, lakūno profesija, išmėgino savo jėgas pilotuojant virtualų orlaivį. Bet svarbiausias dėmesys buvo skirtas didvyriškam lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui per Atlanto vandenyną: mokiniai išklausė  išsamų gido pasakojimą, apžiūrėjo ekspoziciją, skirtą S.Dariui ir S. Girėnui,  bei veikiančią transatlantinio lėktuvo Lituanica kopiją, pagerbė tragišką žygio baigtį ir lakūnų atminimo įamžinimą atminimo kriptoje. Edukacinė kelionė buvo tęsiama Kauno tvirtovės IX forto muziejuje. Mokiniams buvo pristatyta IX forto istorija, nacistinės Vokietijos politika žydų tautybės žmonių atžvilgiu,  pateikiama holokausto aukų, nužudytų IX forte, statistika. Mokiniai išgirdo apie persekiojamų žmonių likimus ir jų gelbėtojų kilnius darbus, turėjo galimybę apžiūrėti tikrą nacizmo laikų kalinių kamerą IX forte.  Mokiniai stebėjosi 64 kalinių, organizavusių pabėgimą iš IX forto 1943 m. gruodžio 25 d. naktį, drąsa. Edukacinio užsiėmimo pabaigoje buvo  aplankytas IX forto masinių žudynių laukas, sužinotas monumento, skirto nacizmo aukoms atminti, simbolikos aiškinimas. Ši kelionė paliko mokiniams gilų įspūdį, leido nors trumpam prisiliesti prie istorijos, išgyventi pasididžiavimo jausmą, kad turėjome žmonių, šlovinusių Lietuvos vardą.

Istorijos mokytoja Ina Miloš

Говорят, что одним выстрелом двух зайцев убить невозможно, а вот ученикам 5-12 классов Валчюнайской средней школы это удалось – 22 ноября они побывали на экскурсии в Каунасе. Целью поездки стали две памятные для истории Литвы даты: 80-летие трансатлантического перелёта «Литуаники»  и 70-ая годовщина со дня ликвидации Вильнюсского гетто.

Вначале ребята посетили Музей авиации, где, благодаря содержательному рассказу гида, узнали интересные факты из истории развития авиации в Литве, вблизи увидели авиационную технику, испытали себя в качестве пилотов виртуального самолёта. Но особое внимание во время экскурсии  было уделено экспозиции, связанной с героическим перелётом литовских лётчиков С. Дарюса и С. Гиренаса через Атлантический океан.

Затем ребята посетили музей  IX форта, где узнали о трагической судьбе евреев, о жертвах холокоста, своими глазами увидели, в каких жутких условиях жили люди, узнали, что им пришлось испытать, и поняли, что об их страданиях  забывать нельзя, чтобы такое никогда больше не повторилось.

Экскурсия  дала возможность ученикам хоть ненадолго погрузиться  в историю, испытать чувство гордости и горечь сожаления.

Учитель истории Инна Милош

Skip to content