Laisvės gynėjų diena mokykloje

Sausio 13-ąją dieną Valčiūnų vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai tradiciškai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „ Atmintis gyva, nes liudija“. Mokyklos languose suplazdėjo žvakutės, skirtos žuvusiųjų atminimui pagerbti. Minėjimo metu buvo priminti 1991 m. sausio įvykiai ir jų reikšmė, tylos minute pagerbti Lietuvos laisvės gynėjai.

Istorijos mokytojos 11-12 klasių mokiniams organizavo ekskursiją į Vilniaus televizijos bokštą ir LR Seimo rūmus. Pirmajame televizijos bokšto aukšte mokiniai apžiūrėjo fotografijų parodą, skirtą 14 žmonių, žuvusių per tragiškus sausio įvykius. Taip pat galėjo pamatyti mokinių piešinių parodą  „ Šaukėme laisvę“, sužinojo ,ką simbolizuoja skulptūra „ Aukojimas“, atidavė pagarbą laisvės gynėjams ir uždegė žvakutes, LR Seime aplankė fotografijų parodą apie kovojančią Ukrainą. Mokytojos papasakojo, kaip buvo ginamas Seimas tais Lietuvai sunkiais metais.

Lietuvos Laisvės gynėjų dienos minėjimas skatina jaunimą būti pilietiškais, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį.

Istorijos mokytojos