Netradicinė pamoka A. Mickevičiaus muziejujeНетрадиционный урок в музее Адама Мицкевича

Balandžio 11 dieną 6 ir 11 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje, kuri vyko garsaus poeto Adomo Mickevičiaus muziejuje-memorialiniame bute Vilniuje. Tą gražią saulėtą dieną pėstute per Vilniaus senamiestį patekę į muziejų, norėjome papildyti savo žinias apie garsųjį poetą. Muziejaus vadovas Rimantas Šalna išsamiai papasakojo apie muziejuje esančius vertingiausius eksponatus, pateikė vizualinę medžiagą, pristatė poeto kūrybą, kurioje atsispindi įvairių tautų ryšiai ir meilė gimtinei. Turėjome galimybę pamatyti A. Mickevičiaus kūrinių vertimus į daugelį kalbų, lankėmės gotikiniame rūsyje įkurtoje „Poezijos menėje“, pirmame aukšte įsteigtoje „Filomatų salėje“. Po tikrai netradicinės pamokos liko tik geri įspūdžiai ir žinios.

11 апреля для учеников  6 и 11 классов был организован нетрадиционный урок, который состоялся в музее Адама Мицкевича. В этот солнечный день, совершив пешую прогулку по Старому городу, мы оказались возле музея великого поэта. Сюда нас привело желание узнать как можно больше о его жизни и творчестве, о его связях и влиянии на литовскую и русскую литературы.  Директор музея Римантас Шална подробно рассказал о ценных экспонатах, выставленных в мемориальной квартире, представил наиболее известные произведения поэта, в которых  отразилась связь различных национальных культур, представил   переводы  произведений Адама Мицкевича на разные языки, а затем в  «Зале филоматов» было проведено  творческое занятие. Урок был интересным, познавательным и, действительно, нетрадиционным.